Tai ketvirtas jos laimėtas Didžiojo kirčio serijos turnyras karjeroje ir net trečias nuo 2009 metų rugpjūčio mėnesio kuomet vėl nusprendė sugrįžti į didįjį tenisą.
Aussie Kim
"Pagaliau jūs mane tikrai galite vadinti "Aussie Kim", todėl kad laimėjau turnyrą," - per apdovanojimų ceremoniją sakė K.Clijsters, kuri šią pravardę gavo po to kai draugavo su Lleytonu Hewittu ir ją pamilo visa Australija. Tenisininkė buvo puikios nuotaikos ji padėkojo visiems pradedant kamuoliukus paduodančiais berniukais iki stomatologo, kuris prieš turnyro pradžią jai taisė nuskilusį dantį. - "Dar norėčiau padėkoti stomatologui, kuris man įdėjo plombą kai tik atvykau į Melburną bei paprašė, kad jeigu tapsiu nugalėtoja jam padėkočiau."
K.Clijsters "Australian Open" varžybų finale žaidė antrą kartą. Prieš septynerius metus ji čia pralaimėjo savo tautietei Justine Henin. Be to ji dukart 2001 ir 2003 metais suklupo ir "Roland Garros" varžybų finale, ir tik Niujorke "Flushing Meadows" kortuose 27 metų tenisininkę lydėjo sėkmė - "US Open" čempione K.Clijsters tapo 2005, 2009 ir 2010 metais.
Vis tik sukaupta didesnė patirtis Didžiojo kirčio turnyrų lemiamose dvikovose K.Clijsters labai pravertė šios dienos susitikime, kadangi Na Li tokių varžybų finale apskritai žaidė pirmą kartą. Prieš porą savaičių kinė įveikė K.Clijsters turnyro Sidnėjuje finale, tačiau šiandien belgė prieš varžovę pasiekė saldų revanšą bei sugebėjo nutraukti šios įspūdingą net 11 pergalių iš eilės seriją šiame sezone.
"Norėčiau pasveikinti Na Li su patekimu į finalą. Tai labai stipri tenisininkė, kuri paskutinėmis savaitėmis demonstruoja nuostabų žaidimą," - sakė K.Clijsters. - "Tikiuosi mums teks susitikti dar labai daug kartų, tame tarpe ir Didžiojo kirčio turnyrų finaluose."
Dvikova truko 2 valandas ir 5 minutes. K.Clijsters ji prasidėjo labai sėkmingai, nes laimėjusi pirmus aštuonis taškus ji greitai išsiveržė į priekį 2:0, tačiau vėliau pati net tris kartus prarado savo padavimą bei pralaimėjo pirmą setą.
Antroje seto pradžioje K.Clijsters stengėsi kuo greičiau susigrąžinti iniciatyvą, tačiau viską gadino neišprovokuotos klaidos. Ji dukart pirmavo su breaku 1:0,2:1, tačiau Na Li tuoj pat atsakydavo tuo pačiu ir rezultatą lygindavo. Vis tik po septintame geime atlikto dar vieno breako kinės žaidimas po truputį ėmė byrėti. Laimėjusi net 6 geimus iš eilės K.Clijsters išlygino dvikovos rezultatą bei pirmaudama 2:0 pradėjo trečią setą. Na Li sugebėjo atsakyti į tai savo breaku, tačiau po to vėl prarado savo padavimą ir jau nieko negalėjo padaryti prieš įsižaidusią varžovę.
Vis tik po dvikovos Na Li per daug neliūdėjo. Patekusi į Didžiojo kirčio turnyro finalą bei nuostabiai žaisdama sezono pradžioje kitą savaitę kinė WTA reitinge šoktelės net į 7 vietą, o tai antra aukščiausia pozicija, kurią kada nors turėjo tenisininkė iš Azijos.
Aukščiau buvo pakilusi tik tai japonė Kimiko Date Krumm, kuri 1995 metais buvo tapusi ketvirtąja pasaulio rakete.
"Aš pralaimėjau, bet man vis tiek liko daugiau teigiamų emocijų, negu neigiamų. Manau, kad šiandien pademonstravau labai gerą tenisą, bet varžovė tiesiog buvo stipresnė," - sakė Na Li. - "Po dvikovos rūbinėje netgi pajuokavau, kad teniso mačas turi būti tik iš vieno seto."
Dvynių triumfas
Vyrų dvejetų varžybų nugalėtojais trečius metus iš eilės tapo amerikiečiai broliai Bobas ir Mike'as Bryanai. Jie finale labai lengvai 6:3, 6:4 įveikė Indijos tenisininkus Leanderį Paesą bei Makeshą Bhupathį.
B. ir M.Bryanai atvirojo Australijos čempionato dvejetų varžybas laimėjo penktąjį kartą. Prieš tai amerikiečiai šiose pirmenybėse triumfavo 2006, 2007,2009 ir 2010 metais.
Jau aštuonerius metus iš eilės šie dvyniai dominuoja dvejetų varžybose bei iš viso yra laimėję 10 Didžiojo kirčio turnyrų - be penkių pergalių Melburne jie triskart triumfavo US Open varžybose bei po sykį nugalėjo Vimbldono ir Roland Garros kortuose.
Tai yra pati sėkmingiausia dvejetų pora per visą teniso istoriją - žaisdami kartu M. ir B.Bryanai per savo karjerą išviso laimėjo net 68 ATP turnyrus, tiesa pagal pergales Didžiojo kirčio turnyruose amerikiečiai vis dar atsilieka nuo legendinių australų Toddo Woodbridge'o ir Marko Woodforde'o, kurie tokio rango varžybose triumfavo 11 kartų.
Du geriausi Indijos dvejetų varžybų specialistai L.Paesas ir M.Bhupathi žaisdami kartu yra laimėjęs 3 Didžiojo kirčio turnyrus, tačiau paskutiniu metu žaidė su skirtingais partneriais - L.Paesas sėkmingai rungtyniavo su čeku Luku Dlouhy, o M.Bhupathi su Marku Knowles iš Bahamų.
"Mums tai buvo dvi puikios savaitės," - sakė L.Paesas. - "Mums teko labai sunkus tinklelis ir iki finalo mes žaidėme praktiškai su visomis geriausiomis pasaulio poromis. Šiandien mes pralaimėjome geriausiai dvejetų porai pasaulyje, kuri pirmu servu padavė net 83 procentus kamuoliukų. Varžovai sužaidė idealų susitikimą."
Pirmo šių metų Didžiojo kirčio turnyro apdovanojimus šiandien išsidalino ir geriausi jaunieji pasaulio tenisininkai. Vaikinų "Australian Open" čempionu tapo 17-metis čekas Jiri Vesely, o merginų varžybose triumfavo 16-metė Belgijos tenisininkė An-Sophie Mestach.
.................................
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą