2010 m. vasario 6 d., šeštadienis

Fed Cup: Prie starto linijos

Šią savaitę nevyksta joks WTA serijos moterų turnyras. Priežastis aiški ir suprantama - prasidėjo 48-tą kartą rengiamos Federacijų taurės (Fed Cup) varžybos.
Į kovą dėl prestižinio trofėjaus įvairiose žėmės rutulio pusėse stojo 85 pasaulio šalių komandos, tačiau tik aštuonios turi realius šansus jau šiemet tapti čempionėmis.

Ukraina-Italija

Ukraina dar prieš trejus metus drauge su lietuvėmis kapanojosi Europa/Afrika vienoje iš atrankos grupių. Kas pasikeitė per tą laiką? Ukrainietės prasimušė tarp aštuonių stipriasių pasaulio komandų, o mūsiškės antrus metus iš eilės negali surinkti net padorosios komandos. Aišku čia galbūt prastas palyginimas ir ne mums lygiuotis su tokia šalimi, bet Ukrainos tenisas progresas pastaraisiais metais akivaizdus.
Žinoma, labiausiai prie tokių pagerėjusių rezultatų labiausiai prisidėjo seserys Aliona ir Kateryna Bondorenko ir pagrinde jų dėka Ukraina šiemet debiutuoja Pasaulinėje grupėje.

2009 metais kelialapį Ukraina iškovojo 3:2 įveikusi Izraelio ir 5:0 Argentinos komandas. Užduotis tikrai nebuvo sunki: Izraelis jau senokai priklausomas nuo Shahar Peer, o Argentina nuo Giselos Dulko rezultatų, o antros pajėgios tenisininkės šios šalys paprasčiausiai neturi.
Šį savaitgalį seserys Bondarenko ir Co. turės labai ir labai pasistengti jeigu norės pratęsti savo pergalių seriją - į Kharkivą atvyko dabartinės taurės savininkės italės. Viešnios bus stipriausios sudėties kur pagrindiniais smuikais vėl grieš Flavia Pennetta ir Francesca Schiavone.

Anksčiau šios komandos buvo susitikusios du kartus ir abu sykius stipresnės buvo Italijos tenisininkės, tačiau abu susitikimai vyko jų šalyje ir ant palankios grunto dangos. Vis tik italės pernelyg susižaidusios ir patyrusios, kad ukrainietės joms taptų rimtu barjeru.

Verdiktas: Italija 4:1

Serbija-Rusija

Pati įdomiausia ketvirtfinalio pora, kurios baigtį buvo pradėta aptarinėti vos tik ištraukus burtus praėjusiais metais. Į Pasaulinę grupę pirmą kartą pakilusios serbės savo triukšmingoje beveik 20 tūkst. žiūrovų talpinančioje Belgrado arenoje meta iššūkį triskart per pastaruosius ketverius metus čempionėmis tapusiom rusėm.

Iš pradžių ant popieriaus atrodė, kad serbės turinčios savo gretose dvi buvusias pirmas pasaulio raketes Jelena Jankovic ir Aną Ivanovic yra gana aiškios favoritės prieš atjaunėjusią ir be daugumos lyderių turėjusią žaisti Rusiją, tačiau svarstyklės šios savaitės bėgyje jeigu nenusviro į rusių pusę tai tapo visiška lygybė.
Rusijos rinktinės kapitonui Šamiliui Tarpiščevui pavyko prikalbinti komandos marškinėlius užsivilkti 4-tą pasaulio raketę Svetlaną Kuznetsovą nors iš pradžių buvo kalbama, kad tarp jų buvo perbėgusi juoda katė, tačiau vėliau pasirodėm kad tai buvo tik žurnalistų išpūstas burbulas.
Tuo metu kai rusės sulaukė rimto pastiprinimo, ant klaustuko buvo pakibęs vienos serbų lyderės J.Jankovic dalyvavimas šiame susitikime. Prieš Australian Open turnyro pradžią 8-oji pasaulio raketė patyrė nugaros traumą ir visą šį laiką gydėsi Floridoje, tačiau tenisininkė nepaisant traumos nenorėjo palikti likimo valiai savo komandos draugių ir ketvirtadienį atskrido į Belgradą.

Kokia J.Jankovic dabartinė forma tikra paslaptis, ar gali ji sužaisti tris susitikimus per dvi dienas taip pat nėra aišku. Pati tenisininkė kalba nedrąsia, tačiau jos kolegė A.Ivanovic trykšta optimizmu ir teigė, kad rusės bus įveiktos dar iki lemiamo penkto ruberio.
A.Ivanovic ir S.Kuznetsovos dvikova pradės šis ketvirtfinalio susitikimas ir mano nuomone jo baigtis gali būti labai svarbus galutiniam rezultatui.

Verdiktas: Su gerai žaidžiančia J.Jankovic. Serbija 3:2 priešingu atveju 2:3.

Prancūzija-Jungtinės Amerikos Valstijos

Prancūzijos rinktinė pirmą kartą be pernai karjerą baigusių Amelie Mauresmo ir Natalie Dechy ir JAV eilinį kartą be seserų Williams.
Amerikietės prie to jau apsiprato praėusiais metais, kai su tokia kuklia komanda Mary Joe Fernandez sugebėjo nužygiuoti iki pat finalo, bet gruntas ir stipri Italijos komanda tapo nepajudinama uola.

Prancūzėms panašų egzaminą teks laikyti šiais metais. Be karjerą baigusių žaidėjų komandos treneris Nicole Escude negalėjo tikėtis pagalbos ir iš Marion Bartoli (Federacija konfliktuoja su tenisininkės tėvu), Aravane Rezai ir Virginie Razzano, todėl šalia Alize Cornet į komandą buvo pakviestos dvi debiutantės Julie Coin ir Pauline Parmenties bei po septynių metų pertraukos į komandą sugrįžusi Stephanie Cohen-Aloro.
Ar sugebės A.Cornet vesti komandą paskui save kaip tai darė A.Mauresmo, kurios dėka pernai pavyko 3:2 palaužti Slovakiją ir išsaugoti vietą stipriausių komandų Pasaulinėje grupėje?
Žvelginat į A.Cornet rezultatus Fed Cup varžybose optimizmo prancūzų sirgalių akyse turbūt nėra labai daug, tačiau visus 6 susitikimus iki šiol pralaimusi tenisininkė jau neturi sau laiko kelti klausimo ar sugebės, nes tai daryti tiesiog privalo, o gruntas jos mėgstamiausias paviršius.

Amerikiečių sudėtis eilinį kartą tik vidutinė - Melanie Oudin, Bethanie Mattek-Sands, Christina McHale ir Liezel Huber, tačiau šeimininkių žaidėjos tiesiog privalo visus reikalus išspręsti dar iki penkto ruberio, nes priešingua atveju nematau, kas galėtų porų varžybose iš prancūzių prilygti L.Huber/B.Mattek-Sands tandemui.
Tai bus 12-tas šių komandų tarpusavio susitikimas ir prancūzės vienintelį kartą varžoves įveikė 2003 metais. Pergalė buvo labai saldi, nes tai buvo finalas.

Verdiktas: Prancūzija 3:2

Čekija-Vokietija

Nepaisant fakto, kad vokietės į Brno atvyko be geriausios savo šalies tenisininkės Sabine Lisicki vertinant realiai tai abiejų šių komandų šansai patekti į pusfinalį yra panašus. Aišku čekės žaidžiančios namuose ir turinčios savo gretose puikią dvejetų specialistę Kvetą Peschke yra šiokia tokia favorite, bet bent jau visusoe vienetų susitikimuose turėtume sulaukti atkaklių kovų.

Lucie Safarova ir Anna-Lena Groenefeld kurios pradės varžybas šiemet jau buvo susitikusios turnyre Brisbane ir ta dvikovą čekė laimėjo tik po po trijų setų kovos - 6:7,6:4,6:1. Ne gana to L.Safarova grįžusi iš Australijos sirgo gripu ir nesitreniravo 4-5 dienas.
Antras čekių numeris Petra Kvitova šio sezono pradžioje žaidžia gana vidutiniškai ir perspektyviai ir talentingai Andreai Petkovic yra įkandamas riešutas.
Taigi visos vienetų dvikovos gali pasibaigti be kuria baigtimi, tačiau jeigu nugalėtojas paaiškės tik po penkto ruberio pirmenybė atiduočiau čękėms.

Čekija prieš Vokietiją tarpusavio susitikimuose pirmauja 4:1, tačiau paskutinį kartą jos viena su kita kovojo tik 1997 metais ir tada prieš 13 metų dabartinė Vokietijos rinktinės kapitonė Barbara Rittner gynė savo šalie garbę dar kaip žaidėja.

Verdiktas: Čekija 3:2

Prisiminsiu, kad laimėjusios komandos žengs į taurės varžybų pusfinalį, o keturios pralaimėjusios komandos turės kovoti dėl išlikimo pirmoje Pasaulio grupėje su antros Pasaulinės grupės porų laimėtojomis. Trumpai apie jas....

Lenkija-Belgija

2001 metų Federacijų taurės čempionė Belgija jeigu būtų galėjusi išstatyti visas savo geriausias tenisininkes ko gero būtų favoritė ne tik prieš Lenkiją, bet ir prieš bet kurią kitą pasaulio rinktinę,tačiau Kim Clijsters ir Justine Henin šį kartą atsisakė apsivilkti komandos aprangą ir Sabine Appelmans į Bygdošių atvyko su kukliasne komanda.
Tiesa kiek ji kukli turint savo gretose nuostabiai žaidžiančią Yaniną Wickmayer spreskit patys, bet viena aišku, kad vien jos pastangų neužteks. Kirsten Flipkens indėlis bus nemažiau svarbus, kadangi likusios dvi komandos narės tik šalies teniso tolima ateitis - Sofie Oyen (18m.),An-Sophie Mestach (15m.).

Lenkija į Pasaulinės grupės varžybas sugrįžta po 16 metų pertraukos. 9-oji pasaulio raketė Agnieszka Radwanska vėl bus tas žmogus į kurį kryps visos šeimininkų viltys, tačiau jai tikrai nebus lengva.
Antras komandos numeris Marta Domachowska šiuo metu užimanti tik 135-tą vietą pajėgiausių planetos tenisininkių reitimge šiame sezone pralaimėjo vienintelį žaistą susitikimą, o jaunesnioje A.Radwanskos sesuo Urszula negalėjo padėti komandai dėl nugaros traumos.

Verdiktas: Belgija 3:2

Australija-Ispanija

Mažiausiai prognozuojama antros Pasaulinės grupės pora. Abi komandos žais beveik stipriausių sudėčių. Šeimininkėms šį kartą būtų labai pravertusi Jelenos Dokič pagalba, tačiau likusios geriausios australių tenisininkės įskaitant 11-tą pasaulio raketę Samanthą Stosur prieš ispanes žais.

Australija paskutinį kartą prieš Ispaniją laimėjo dar 1987 metais ir nuo to laiko joms pralaimėjo visus septynis susitikimus. Nebus lengva nutraukti šią nesėkmių seriją ir šiais metais.
S.Stosur pradės varžybas dvikova su Maria Jose Martinez Sanchez, kuriai pralaimėjo abu žaistus susitikimus, vienas jų šiais metais Hopmano taurės varžybose. Beto ispanė yra nugalėjusi ir kitas australes Alicia Molik ir Casey Dellacqua.
M.J.Martinez Sanchez atrodo rimtas koziris ispanių rankose, tačiau kitos ispanių tenisininkės Anabel Medina Garrigues ir Carla Suarez Navarro ant greitų dangų neatrodo tokios pavojingos ir šeimininkės turbūt bandys tai išnaudoti.

Verdiktas: Australija 3:2

Slovakija-Kinija

Dar viena dvikova, kuri galėjo būti labai įdomi ir sunkiai prognozuojama, tačiau kinietės į Slovakiją atvyko tik tokios sudėties, kad nepralaimėti sausai jos būtų didžiulis pasiekimas.

Kinija turi net dvi žaidėjas patenkančias tarp 20-ties stipriausių pasaulio tenisininkių, tačiau nei Na Li nei Jie Zheng, kurios prieš savaitę nukeliavo iki pusfinalio Australian Open turnyre prieš slovakes nežais. Nebus ir trečio kinių numerio Shuai Peng, kuriai buvo atlikta apendicito operacija.
Shuai Zhang ir Xinyun Han bus tos dvi tenisininkės, kurios bent jau pabandys pasipriešinti stipriausios sudėties būsiančiai Slovakijos rinktinei.

Danielos Hantuchovos, Dominikos Cibulkovos ir Magdalenos Rybarikovos trio pajėgus šiais metais sugrįžti į stipriausių Pasaulio komandų grupę, tačiau 2002 metų Federacijų taurės čempionės turi išvengti atkrintamųjų varžybų dvikovos su Serbijos/Rusijos poros pralaimėtoja.

Verdiktas: Slovakija 5:0

Estija-Argentina

Kinių tenisininkių pavardės mažai ką sakė, tačiau ką atvežė Argentinos delegacija į Taliną tai Dieve, padėk.
Aiškia kapituliacija to nepavadinsi, nes Estija neturi jokių pirmo ryškumo teniso žvaigždžių, tačiau po truputį formą vėl atgaunanti Kaia Kanepi bei Maret Ani turėtų susitivarkyti su galbūt pirmą kartą gyvenime sniegą išvydusiom Argentinos tenisininkėmis.

Dar pernai Argentina kovojo stipriausioje Pasaulio grupėje, tačiau be Giselos Dulko ši komanda paprasčiausiai yra niekas. Komandos kapitonas dvikovai prieš estes pastatė žaisti Paula Ormaechea ir Marią Irigoyen. Ką jos gali salėje nulipusios nuo grunto išvysim šeštadienį ir sekamdienį. Stebuklų ko gero nesulauksim.

Verdiktas: Estija 4:1

......................

Komentarų nėra: