Niujorke tęsiasi ketvirtasis šiais metais "Didžiojo" kirčio serijos - "US Open" turnyras. Antrą varžybų dieną tenisininkams teko kovoti su brutaliu karščiu, kuris koją pakišo ne vienam favoritui, o kiti tik savo didesnio meistriškumo dėka išvengė to paties likimo.
Net 7 vyrų ir 14 moterų susitikimams, kad išaiškinti nugalėtoją prireikė visų įmanomų setų, todėl karštas antradienis buvo ilgas ir kupinas įvykių.
Kad diena favoritams bus sunki buvo galima suprasti jau iš pirmo susitikimo "Arthur Ashe" stadione, kuriame 4-oji varžybų raketė Jelena Jankovic tik per plauką nepralaimėjo 18 metei Rumunijos tenisininkei Simonai Halep.
Trečiame sete J.Jankovic buvo atsilikusi 5:4, o varžovė padavinėjo mačui, tačiau serbė nepasidavė, išlygino rezultatą, o o po to nors savo padavimo metu buvo atsilikusi 0:30 laimėjo aštuonis taškus iš eilės taip išplėšdama sunkią pergalę - 6:4,4:6,7:5.
"Dvikova kaip ir visi pirmi susitikimai turnyruose buvo labai sunkus. Buvo karšta, vėjuota, o mano varžovė iš tikrųjų žaidė labai gerai. Simona sugrąžino labai daug kamuoliukų į kortą ir nepadarė daug klaidų, todėl aš turėjau dirbti dėl kiekvieno taško," - sakė J.Jankovic, kuri paskutinį kartą "Didžiojo kirčio" turnyro pirmame rate buvo pralaimėjusi 2005 metų "Roland Garros" varžybose. - "Aš nežaidžiau savo geriausio teniso, bet stengiausi surasti būdą kaip tai praeiti ir džiaugiuosi, kad man tai pavyko."
2008 metais J.Jankovic buvo patekusi į "US Open" turnyro finalą ir jeigu šiemet sugebėtų tapti čempione galėtų netgi tapti pirma pasaulio rakete, tačiau stebint jos žaidimą nepanašu, kad serbė galėtų pasiekti bent jau ketvirtfinalį.
Dvikovoje su S.Halep ji padarė net 48 neišprovokuotas klaidas, o prieš "US Open" turnyro pradžią kituose kietos dangos Amerikos turnyruose buvo laimėjusi vos vieną susitikimą iš 4.
"Aš pasisukau kulkšnį turnyre Portoroze ir buvau visiškai nepasiruošus vasaros kietos dangos sezonui," - prisipažino J.Jankovic. - "Aš negalėjau treniruotis, krito forma ir iš tikrųjų judėjau tiesiog siaubingai, bet dabar tai jau praeityje, nes šiuo metu aš esu vėl sveika ir tikiu savo jėgomis. Aš suprantu, kad šiuo metu dar nejaučiau kamuoliuko ir nejudu taip kaip reikia, todėl dvikovose lieka tik kautis ir stengtis iš visų jėgų, bet jeigu tau pavyksta tu įgiji papildomo pasitikėjimo prieš sekantį susitikimą."
2006 metų "US Open" čempionė Marija Šarapova jau pirmoje savo dvikovoje sulaukė rimto patikrinimo, tačiau rusė testą išlaikė ir po beveik dviejų valandų kovos palaužė australę Jarmilą Groth 4:6,6:3,6:1.
M.Šarapova pirmame sete buvo atsilikusi 5:2, tačiau sugebėjo laimėti varžovės padavimą kai ši padavinėjo setui, bet rezultatui esant 5:4 J.Groth puikiai sužaidė priiminėdama ir laimėjo pirmą setą.
Antrą setą rusė pradėjo ryžtingai ir iš karto laimėjo varžovės padavimą, o pirmaudamas 5:3 tai padarė ir antrą kartą išlygindama susitikimo rezultatą. Trečiame sete M.Šarapova ir toliau laikė iniciatyvą savo rankose, o J.Groth bandžiusi žaisti labai agresyviai darė be galias klaidų.
Austrąlė trečiame sete pralaimėjo tris iš keturių savo padavimų ir nors M.Šarapovą ji pranoko pagal atliktus "winerius" (24:19), tačiau susitikimą taip pat baigė padariusi net 14 dvigubų ir net 48 neišprovokuotas klaidas. Palyginimui M.Šarapova jų padarė atitinkamai tik 2 ir 17.
"Jarmila nuo pat dvikovos pradžios darė man spaudimą ir nesuteikė man laiko nieko padaryti. Pirmame sete ji labai gerai padavinėjo, o aš nelabai sėkmingai priiminėjau ir suteikiau jai per daug laisvės antro padavimo metu. Prieš žaidėją, kuri žaidžia atakuojančiu stiliumi dvikovos pradžioje labai sunku pagauti savo žaidimo ritmą, bet aš užsikabinau," - sakė M.Šarapova, kuri visai neseniai varžovei buvo pralaimėjusi parodomajame mače Vašingtone. - "Pertraukos tarp pirmo ir antro seto metu aš žinojau, kad dar niekas nėra baigta ir viskas gali pasikeisti. Tenise reikia sužaisti du arba tris setus, todėl aš vis dar turėjau šansų."
Vėl apie save priminė senutė Kimiko Date Krumm. Rugsėjo mėnesio pabaigoje jau 40 savo gimtadienį švęsianti japonė tik po trijų setų kovos 6:2,4:6,6:1 pralaimėjo 11-tai varžybų raketei Svetlanai Kuznetsovai.
2004 metų "US Open" čempionė antrame sete padarė net 19 iš 36 per visą susitikimą padarytų neišprovokuotų klaidų ir niekaip negalėjo perprasti K.Date Krumm unikalaus žaidimo stiliaus.
"Ji visai kitaip dirba su rakete. Pirmus du geimus aš tiesiog bandžiau suprasti, kaip Kimiko pavyksta padaryti tai kas pavyko, bet buvo smagu su ja žaisti," - sakė S.Kuznetsova. - "Aš galiu žaisti bet kokiu stiliumi, todėl buvo visai malonu palikti jėga grindžiamą tenisą. Nepergyvenu jeigu reikia eiti prie tinklo ir jeigu reikia žaisti labai greitai, o po to lėtai. Buvo įdomu ir man tai buvo vertinga patirtis."
Vis tik ne visoms skirstytoms žaidėjoms antradienį pavyko išnešti sveiką kailį. Pirmo rato barjero neįveikė 8-oji varžybų raketė kinė Na Li, 17-oji rusė Nadia Petrova, 26-oji čekė Lucie Safarova ir 30-oji Kazachstano atstovė Jaroslava Švedova.
Geriausia Kinijos tenisininkė Na Li pralaimėjo ukrainietei Katerynai Bondarenko 2:6,6:2,6:4 nors paskutinius tris metus "US Open" varžybose nukeliaudavo bent jau iki aštuntfinalio.
Vyrų varžybose ne daug trūko, kad būtų tekę atsisveikinti su trečiąja pasaulio rakete Novaku Djokovičiumi. 2007 metais metais šio turnyro finale žaidęs serbas tik po beveik keturių valandų alinančios kovos 6:3,3:6,2:6,7:5,6:3 palaužė savo tautietį Viktorą Troickį.
Drėgmė ir net 35 laipsnių karštis N.Djokovičiui buvo nepakeliama našta ir kai ketvirtame sete jis atsiliko 1:3 atrodė, kad V.Troicki pateiks didžiausią sensaciją turnyre. Visgi N.Djokovičius atrado savyje papildomų jėgų ir perlaužė susitikimo eigą - šeštame geime jis išlygino seto rezultatą (3:3), o dvyliktame geime atlikęs dar vieną breaką išlygino pusiausvyrą ir susitikime. Penktame sete N.Djokovičius lemiamą breaką pasiekė ketvirtame geime ir vėliau nesusidūrė su didelėmis problemomis pergalingai baigdamas susitikimą.
"Taip buvo karšta. Labai karšta, bet sąlygos buvo vienodos mums abiems. Su karščiu nieko nepadarysi. Oras yra oras ir tiesiog privalai kentėti ir kaip aš laukti šešėlio," - sakė juokdamasis N.Djokovičius. - "Aš ir anksčiau žaidžiau ilgus susitikimus sunkiomis sąlygomis. Kada tu nesijauti gerai pasiruošęs fiziškai pradedi šiek tiek panikuoti ir tavo varžovas įgyja pranašumą. Žinoma, tai sunkus laikas bet kuriam sportininkui, bet aš susitvarkiau ir tai yra svarbiausia."
V.Troicki atliko net 23 eisus ir 66 winerus, tačiau N.Djokovičiui su kuriui šiemet išvedė Serbiją į Deviso varžybų pusfinalį pralaimėjo ketvirtą kartą iš eilės.
Nors ir per tris setus, bet tikrai gerokai paplušėjęs turnyrą pergalingai pradėjo pirmoji pasaulio raketė Rafaelis Nadalis. Pirmame varžybų rate ispanas tik po beveik trijų valandų atkaklios kovos 7:6,7:6,6:3 palaužė puikiai žaidusį rusą Teimurazą Gabashvillį.
"Aišku aš būčiau norėjęs laimėti per 70 minučių. Visi norėtų laimėti lengvai kaip kitaip, bet galvoju, kad nei vienam tai lengvai nepavyksta. Tiesa Rodžeriui vakar pavyko, bet Novakas šiandien turėjo labai sunkų susitikimą, Soderlingas vakar laimėjo tik po penkių setų, taigi lengvų susitikimų ir ypatingai dideliuose turnyruose, kur jauti didžiulį spaudimą nėra. Tu susitinki su žaidėjais, kurie neturi ką prarasti, todėl jie bando žaisti agresyviai ir juos sunku sustabdyti," - sakė R.Nadalis, kuris liko patenkintas savo žaidimu. - "Šiandien padavimas sekėsi gerai. Buvau susikoncentravęs, sekėsi forhendas, o ir behendas jau nebuvo toks blogas kaip paskutines kelias savaites. Viską daugiau mažiau pagerėjo."
Tik po penkių setų kovos į antrą varžybų ratą pateko 8-oji varžybų raketė ispanas Fernando Verdasco ir 31-ą reitingą varžybose turintis argentinietis Davidas Nalbandianas, tačiau jie bent jau laimėjo tuo tarpu kitiem trim skirstytiems žaidėjams antradienį turnyras baigėsi.
Puikiai vasarą žaidęs M.Baghdatis (16) jau pirmame rate turėjo pripažinti prancūzo Arnaud Clemento pranašumą - 6:3,2:6,1:6,6:4,7:5, čekas Radekas Štepanekas (28) nusileido Julienui Benneteau - 6:4,6:2,4:6,6:4, o pirmadienį ko gero per linksmai savo 22-tą gimtadienį atšventęs latvis Ernestas Gulbis (24) vos per tris setus pralaimėjo dar vienam prancūzui Jeremy Chardy - 6:2,7:6,6:4.
E.Gulbiui šis sezonas neabejotinai yra pats geriausias per visą jo karjerą. Vasario mėnesį Delray Byče jis laimėjo savo pirmą ATP turnyrą, gegužę įveikė buvusią pirmą pasaulio raketę Rodžerį Federerį ir ATP reitinge pakilo net iki 26 vietos, tačiau "Didžiojo kirčio" turnyruose šiame sezone taip ir liko neiškovojo nei vienos pergalės.
....................
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą