PUSLAPIS STABDO SAVO VEIKLĄ.
2010 m. vasario 15 d., pirmadienis
R.Soderlingo pergalių talismanas
Robinas Soderlingas Roterdame vakar laimėjo savo pirmą ATP World Tour 500 serijos turnyrą karjeroje. Bet šis straipsnis bus ne apie aštuntą pasaulio raketę, bet apie jo trenerį 33 metų Magnusą Normaną.
Jeigu ne šis žmogus, tai R.Soderlingas greičiausiai nebūtų tapęs tuo kuo yra šiuo metu - vienu geriausiu pasaulio tenisininku.
M.Normanas pats buvo puikus tenisininkas. 2000 metais po patekimo į Roland Garros turnyro finalą jis buvo pakilęs net iki antro laiptelio geriausių pasaulio žaidėjų reitinge, tačiau po serijos traumų turėjo atsisveikinti su tenisininko karjera būdamas vos 28 metų.
Švedas besigydydamas traumas netgi įgijo ekomomisto išsilavinimą , tačiau baigęs karjerą su tenisu niekada neišsiskyrė. M.Normamas dirbo ir dabar tebedirba kompanijoje Catella, kurios viena iš veiklos sričių yra talentingų tenisą žaidžiančių vaikų paieška ir rėmimas
Kaip treneris M.Normanas iš pradžių dirbo su kitu garsiu Švedijos tenisininku Thomu Johanssonu, tačiau jų partnerystė susiklostė neįpatingai.
Užuominų, kad jis gali tapti R.Soderlingo treneriu pirmą kartą pasirodė 2008 metais po pergalingai švedams pasibaigusio komandinio teniso Pasaulio čempionato Diuseldorfe. Tada M.Normanas į Vokietiją buvo atvykęs kaip T.Johanssono treneris, tačiau šiam nusprendus baigti karjerą, o rudenį su savo pirmu treneriu išsiskyrus ir R.Soderlingui M.Normanas lapkritį oficialiai tapo šiuo metu geriausio Švedijos tenisininko treneriu.
R.Soderlingui jis yra ne tik paprastas treneris, bet ir draugas, psichologas, žiniasklaidos atstovas, analitikas, o kartais net ir virėjas...
''Jaučiu, kad esu atsakingas už milijoną dalykų. Aš viskas viename.''- sako M.Normanas, kuris taip pat rūpinasi treniruočių laikų rezervavimu, būna sparingo partneriu, rūpinasi tenisininko mityba, užsakinėja lėktuvo bilietus ir panašiai. ''Visiem šiem dalykamas atlikti reikalingas laikas, bet aš viską imu ant savęs, kad Robinui liktų galvoti tik apie tenisą. Robiną lydžiu į visus turnyrus ir džiaugiuosi, kad šiuo požiūriu mano draugė yra supratinga. Skirtingai nei Federerį, Djokovičių, Murray ar kitus žaidėjus kuriuos supa didelės komandos su juo esu tik aš.''
- Be jūsų, kas dar lydi Robiną?
Tik jo žmona Jenni (Motrom).
- Jūs beveik visada gyvenate viename visšbutyje?
Jeigu gyvenate drauge galite vienas kitą geriau pažinti. Galime gaminti ir drauge pusryčiauti. Manau, kad tai yra labai svarbu. Beto taip lengviau išspresti iškylančias problemas su transportu ir kitais dalykais.
- Jūsų charakteriai iš karto sutapo su Robino?
Ne, tačiau tai buvo dėl rimtų priežasčių. Aš velniškai įkyrus žmogus ir kai kas imdavo eiti ne taip nuolat klausdavau Robino ar esu teisus. Nuolat abejodavau. Po Australian Open turnyro (2009) Robinas kentė nugaros skausmus ir šis laikotarpis buvo labai sunkus.
- Jūs beveik kasdien kalbatės su savo senu treneriu Fredriku Rosengrenu.
Kelis kartus per savaitę ir po kiekvieno susitikimo, Jis mano kuratorius. Paryžiuje buvau sužavėtas tuo dėmesio kurį mes gavome iš žiniasklaidos. Tada aš skambinau jam ir klausiau, kaip buvo jam kai aš tai pasiekiau.
- Klausimas skirtas Normanui kaip psichologui. Ką jūs padarėte, kad Robinas nusiramino korte ir pasijautė kaip nugalėtojas?
Pas mane taip pat buvo užsispyrėlio temperamentas, bet Rosengrenas padėjo man tai paversti teigiamu dalyku. Žinojau kaip jaučiasi Robinas, kai jam niekas nesigaudavo per treniruotes, todėl buvo labai sunku kovo-balandžio mėnesiais, bet poto reikalai ėmė gerėti. Kai kalbėjau su Rosengrenu jis man pasakė, kad su manimi buvo lygiai tas pats. Aš jau buvau pradėjęs galvoti, kad Robinas tuoj mane išsiųs namo, bet Fredrikas tikino, kad tai mano darbas, už tai gaunu pinigus ir turiu toliau dirbti ta pačia linkme.
- Kada supratote kad jums pavyko?
Diuseldorfe dvikovoje prieš Gilles Simoną. Robinas pralaimėjo pirmą setą, bet pasakė sau ''Reikia žaisti taip lyg nieko neįvyko, užsičiaupk ir kovok.''.Jis laimėjo kitus du setus labai lengvai (4-6,6-2,6-0) ir po dvikovos ištarė: ''Velnias man gavosi viskas netgi geriau nei tikėjausi.'' Jūs turite realizuoti save patys ir dabar kai jis tai suprato jeigu tęs žaisti taip ir toliau tai pergalės pas jį tikrai ateis.''
- Ką mano Normanas apie save kaip treneris?
Yra daug geresnių trenerių už mane, bet aš turiu sukaupęs didelę asmeninę patirtį kaip žaidėjas bei toliau sunkiai dirbu ir mokausi. Darau viską kas nuo manęs priklauso ir su laiku kaupiu patirtį. Labai kruopščiai ruošiuosi susitikimams - to iš manęs niekas neatims ir Robinas žino, kad gali manimi pasitikėti.
- Normanas kaip analitikas?
Kai pradėjau keliauti su Thomu (Johanssonu) turėjau problemų su naujom pavardėm, todėl kad ilgai nežaidžiau, bet dabar darbas yra daug lengvesnis. Po kiekvieno susitikimo pasižymiu silpnąsias ir stipriąsias priešininko puses bei kaip žaidė Robinas.
- Normanas kaip psichologas?
Mes kasdien daug dirbame dėl psichologinės žaidimo pusės tiek korte, tiek už jo ribų. Mes daug kalbamės. Robinas visada turi daug klausimų ir tai yra labai gerai, kad jis toks skrupulingas.
- Normanas kaip virėjas?
Kai kada man tenka gaminti ir dažniausiai tai būna makaronai ir višta. Žinomas Jenni geriau gamina, bet ji su mumis ne visada gali keliauti.
- Normanas kaip draugas?
Aš visiškai atviras su juo ir dėl to esu geras jo draugas. Dirbu su Robinu ne todėl, kad daugiau nieko nemoku daryti ar noriu užsidirbti pinigų, bet darau tai kad būtų geriau pačiam Robinui ir kai aš kalbu kažką gali būti nemalonu. Visada jam sakau, kad reikia tobulėti ir nesvarbu apie ką eina kalba.
- Normanas kaip žiniasklaidos atstovas?
Aš labai aktyviai dalyvauja Švedijos tenise ir suprantu informacijos svarbą.Mums reikalingi nauji stiprūs žaidėjai tokie kaip Soderlingas, Edbergas ir Vilanderis. Augančiam jaunimui reikia pavyzdžių ir mes jau pastebėjome, kad po Robino sėkmingo pasirodymo Prancūzijoje keletas švediškų teniso klubų nesugebėjo priimti visų norinčių lankyti teniso treniruotes vaikų. Tai taip malonu girdėti.''
...............
Užsisakykite:
Rašyti komentarus (Atom)
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą