Balandžio mėnesį Italija namie priims Čekiją, o Rusijos tenisininkės keliaus į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV).
SERBIJA-RUSIJA 2:3
R1 - A.Ivanovic-S.Kuznetsova 1-6,4-6
R2 - J.Jankovic-A.Kleybanova 4-6,6-4,6-0
R3 - J.Jankovic-S.Kuznetsova 6-3,4-6,6-3
R4 - A.Ivanovic-A.Kleybanova 2-6,3-6
R5 - A.Ivanovic/J.Jankovic-A.Kleybanova/S.Kuznetsova 1-6,4-6
Tikrai labai gaila Jelenos Jankovic. Serbė atvyko žaisti taurės varžybose nepaisant nugaros traumos ir kovėsi kaip liūtė - išplėšė dvi pergales, bet pagalbos taip ir nesulaukė.
Šeštadienį atsilikdama 4:6,1:4 J.Jankovic nugalėjo Alisą Kleybanovą, o sekmadienį išvargusi ir traumuota sugebėjo įveikti ir 4-tą pasaulio raketę Svetlaną Kuznetsovą.
Po jos pergalių Pasaulinės grupės debiutantės pirmavo 2:1 ir nuo bilieto į pusfinalį skyrė tik viena pergalė, tačiau Ana Ivanovic prieš varžybų pradžią drąsiai pareiškusi, kad rusės bus nugalėtos dar iki penkto ruberio - eilinį kartą ''pasišiko''.
Neaišku, kas šiuo metu jos galvoje bet per abi savo dvikovas ji laimėjo tik po penkis geimus, klydo nežmoniškai daug ir vargu ar šitokio jos klaikaus pasirodymo priežastis - jaudulys žaidžiant prieš tiek žiūrovų.
Porų susitikime serbės antrame sete pirmavo, tačiau S.Kuznetsova su A.Kleybanova tame pačiame sete dukart laimėjo geimus kai padavinėjo A.Ivanovic ir šventė galutinę pergalę.
R1 - A.Bondarenko-F.Schiavone 6-1,6-4
R2 - K.Bondarenko-F.Pennetta 5-7,3-6
R3 - A.Bondarenko-F.Pennetta 5-7,6-7
R4 - K.Bondarenko-F.Schiavone 6-2,1-6,1-6
R5 - M.Koryttseva/V.Kutuzova-R.Vinci/S.Errani 1-6,3-6
Nepavyko į pusfinalį jau iš pačio pirmo bandymo patekti ir dar vienoms debiutantėms. Ukraina dvikovą su nugalėtojų titulą ginančiomis italėmis pradėjo labai optimistiškai - A.Bondarenko sutriuškino F.Schiavone, tačiau likusiuose susitikimuose varžovių patirtis ir čempioniškas charakteris žaidžiant lemiamomis akimirkomis buvo italių pusėje.
F.Pennetta patvirtino savo kaip komandos lyderės statusą ir įveikė abi seseris.Sekmadienį dvikovoje su A.Bondarenko ji laimėjo per du setus nors ukrainietė tiek pirmame, tiek antrame padavinėjo setui. Visai kitaip nei pirmą dieną sužaidė prieš K.Bondarenko ir F.Schiavone, o štai porų varžybose Roberta Vinci pratesė savo įspūdingą pergalių skaičių iki 15-0.
Po laimėto ketvirtfinalio italių kapitonas Corrado Baruzzutti vis tik pagyrė ukrainiečių komandą sakydamas, kad tai labai stipri ekipa ir verta elitinėje grupėje žaisti ir kitais metais.
PRANCŪZIJA-JAV 1:4
R1 - A.Cornet-B.Mattek-Sands 6-7,5-7
R2 - P.Parmentier-M.Oudin 4-6,4-6
R3 - J.Coin-M.Oudin 6-7,4-6
R4 - P.Parmentier-Ch.McHale 6-4,6-4
R5 - S.Cohen-Aloro/A.Cornet-L.Huber/B.Mattek-Sands 2-6,3-6
Prancūzijos moterų tenisas turi rimtų bėdų ir kaltos čia ne vien žaidėjos žaidžiančios už šalies rinktinę bet ir pati teniso federacija negalinti išspresti konfliktų su geriausiomis tenisininkėmis, kurios nereaguoja į kvietimus.
1997 ir 2003 metų FedCup čempionėms skamba pavojaus varpai iškristi iš elitinės grupės bet žvelgiant į dabartinę sudėtį tai netgi būtų dėsninga.
Karjerą pernai baigus Amelie Mauresmo ir Nathalie Dechy komandos lydere turėjo tapti Alize Cornet, tačiau žaidėja eilinį kartą vėl nesusitvarkė su nervais ir ne tik, kad nepateisino dėtų lūkesčių, bet atrodo prarado ir Prancūzijos komandos kapitono Nicolo Escude pasitikėjimą, kuris vietoj jos sekmadienį lemiamą trečią ruberį prieš Melanie Oudin išleido geriau žaisti Julie Coin.
Nepadėjo šeimininkėms nei pasirinkta grunto danga, kadangi pagal teoriją amerikietės ant šio paviršiaus turėjo rungtynauti silpniau, tačiau Mary Joe Fernandez komanda tai buvo ne motais kaip ir faktas, kad eilinį kartą rinktinei nepadėjo dvi didžiausios JAV teniso žvaigždės Serena ir Venus Williams.
Kol kas užteko ir M.Oudin, tačiau tikėtis, kad ji balandžio mėnesį pakartos ''rusių skalpavimą'' pusfinalyje taip kaip tai darė prėjusių metų US Open turnyre vargu ar galima.
ČEKIJA-VOKIETIJA 3:2
R1 - L.Safarova-A.Groenefeld 2-6,2-6
R2 - P.Kvitova-A.Petkovic 6-4,6-4
R3 - L.Hradecka-A.Petkovic 6-1,7-6
R4 - P.Kvitova-A.Groenefed 6-4,3-6,2-6
R5 - L.Hradecka/K.Peschke-A.Groenefeld/T.Malek 6-1,6-3
Vokietijos rinktinei šį kartą Sabine Lisicki akivaizdžiai pritrūko ir jeigu ji būtų žaidusi tai pergalės šokį sekmadienį būtų šokusios vokietės, o ne šeimininkės. Ana Lena Groenefeld laimėjo savo abu susitikimus, tačiau Andrea Petkovic sunkiai pavyko kontroliuoti emocijas ir po antro pralaimėto susitikimo vos neapsiverkė nes jautėsi nuvylusi komandą.
Tikrai Čekijos ekipos didvyre galima vadinti Lucie Hredecką, kuri savo debiutą šalies rinktinėje galės prisiminti ilgam. Petras Pala matydamas, kad Lucie Safarova dar neatsigavo po ligos ją pakeitė L.Hradecka ir ši visiškai pateisino pasitikėjimą - iš pradžių įveikė A.Petkovic išvesdama čekes į priekį 2:1, o poto drauge su Kveta Peschke būdamos geros dvejetų specialistės išplėšė ir galutinę pergalę.
A.Groenefeld žaisdama penktą ruberį praėjus vos pusvalandžiui po pergalės prieš P.Kvitovą nespėjo atsigauti, o T.Malek parodė save iš blogosios pusės.
Barbara Rittner po pralaimėto susitikimo pareiškė, kad komandai reikalingos dvi stiprios tenisininkės galinčios žaisti dvejetą ir bandys kažką organizuoti.
Tarp kitko pernai Vokietija į Pasaulinę grupę pakilo įveikusi Šveicariją ir Kiniją rezultatais 3:2 ir abu kartus pergalę išplėšė porų dvikovoje.
LENKIJA-BELGIJA 2:3
R1 - M.Domachowska-Y.Wickmayer 6-4,1-6,3-6
R2 - A.Radwanska-K.Flipkens 6-2,7-6
R3 - A.Radwanska-Y.Wickmayer 6-1,6-7,5-7
R4 - M.Domachowska-K.Flipkens 3-6,6-7
R5 - K.Jans/A.Rosolska-A,Mestach/S.Oyen 6-3,3-6,6-1
Kaip ir tikėtasi lemiamu faktoriu šioje komandų dvikovoje tapo lyderių susitikimas, kurio laimėtoja džiaugėsi su komandos draugėmis ir galutine pergale.
Agnieszka Radwanska atrodė, kad sutryps Yaniną Wickmyer laimėdama pirmus devynis geimus iš dešimties ir antrame sete pirmaudama 3:0, tačiau puikiai šiame sezone žaidžianti belgė atkūrė intrigą ir susitikimas užsitesė net iki trijų valandų.
Antro seto tiebreake A.Radwanska jau turėjo net tris mačpointus (6-3), tačiau žioplos klaidos, neišnaudota gausybė breakpointų (8/34) ir laiku patikimas Y.Wickmayer žaidimas lenkei atsirūgo ir galiausisi ji šį susitikimą pralaimėjo.
Rezultatas tapo 2:1 belgių naudai, tačiau niekas dar nebuvo aišku, kadangi Marta Domachowska šeštadienį buvo sužaidusi neblogą susitikimą prieš Y.Wickmayer, o tuo tarpu Kirsten Flipkens viešai visiems pasakojo apie savo traumas. Šeimininkai tikėjosi kad rezultatas bus išlygintas, tačiau K.Flipkens su fizoterapeutų pagalba ir įkvėpta Y.Wickmayer įspūdingos pergalės pamiršo visą skausmą ir išplėšė Belgijai galimybė pabandyti sugrįžti į elitinę grupę ir jeigu žaistų Justine Henin ir Kim Clijsters tai šiai komandai neįveikiamų komandų nėra.
R1 - S.Stosur-J.M.Martinez Sanchez 2-6,6-1,6-4
R2 - C.Dellaqua-A.Medina Garrigues 2-6,3-6
R3 - S.Stosur-A.Medina Garrigues 6-1,6-3
R4 - A.Molik-C.Suarez Navarro 1-6,1-6
R5 - S.Stosur/R.Stubbs-J.M.Martinez Sanchez/N.Llagostera Vives 6-4,6-2
Australija po ketverių metų pertraukos turi vėl galimybę sugrįžti į elitinės Pasaulio grupės varžybas, tačiau vienos Samanthos Stosur pastangų tam gali jau nebeužtekti.
11-oji pasaulio raketė prieš ispanes laimėjo visus tris susitikimus, kuriuose žaidė įskaitant ir lemiamą penktą ruberį poroje su savo gerai pažįstama partnere Renaee Stubbs. Vis tik kitos dvi tenisininkės Alicia Molik ir Casey Dellacqua sužaidė žemiau savo galimybių ir nors šį kartą pavyko išsisukti, tačiau komandos kapitonas Davidas Tayloras balandžio mėnesį tikrai norės savo ekipos gretose turėti Jeleną Dokic, kurį šį kartą pasirinko poilsį po nesėkmingo pasirodymo ''Australian Open'' turnyre.
Galbūt išmėginti reikėtų ir kitas dvi naturalizuotas australes - Jarmilą Groth ir Anastasią Rodionovą.
R1 - D.Cibulkova-X.Han 6-1,6-4
R2 - D.Hantuchova-S.Zhang 6-0,6-1
R3 - D.Cibulkova-S.Zhang 6-4,6-1
R4 - K.Kucova-X.Han 1-6,1-6
R5 - K.Kucova/D.Cibulkova-J.Lu/S.Zhang 3:2 ret.
2008 metais Kinija žaidė FedCup varžybų pusfinalyje, bet jeigu ir toliau tik tokios žaidėjos žais, tai jau kitais metais teks žaisti Azijos/Okeanijos atrankos zonoje.
Aišku šį kartą koja pakišo žaidėjų traumos (Jie Zheng - koja, Shuai Peng - apendicitas), tačiau panaši istorija buvo ir praėjusiais metais kai į Rusiją irgi buvo nuvykus labiau mėgėjų komanda.
Šeštadienį Dominika Cibulkova ir Daniela Hanatuchova žaisdamos su Kinijos tenisininkėmis pralaimėjo bendrai tik šešis geimus, o o sekmadienį iškovojusi trečia tašką kitus du ramiai ''nuleido'. (Kristina Kucova galėjo pasistengti ir labiau...)
2002 metų FedCup varžybas laimėjusios Slovakijos tenisininkės,tarp kurių iš čempioniškos komandos likusi vienintelė D.Hantuchova šiemet turi neblogus šansus sugrįžti į elitinę grupę, o komandos treneris Matėjus Liptakas netgi užsiminė, kad dėl pakilimo norėtų žaisti namie su prancūzėms.
ESTIJA-ARGENTINA 4:1
R1 - M.Ani-M.Irigoyen 6-1,6-2
R2 - K.Kanepi-P.Ormaechea 6-1,7-5
R3 - K.Kanepi-A.Salut 6-1,6-1
R4 - M.Ani-P.Ormaechea 6-2,6-3
R5 - M.Ruutel/A.Schutting-M.Auroux/M.Irigoyen 5-7,4-6
Apie tokį varžovą pakilus pirmą kartą savo šalies teniso istorijoje į antros Pasaulinės grupės varžybas galima tik pasvajoti. bet sprendžiant iš kalbų tai Argentinos greitu metu tikriausiai nebeliks.
Gisela Dulko atrodo jau atsikando žaidimo rinktinėje. Ji mato, jog jos dviejų pergalių nepakanka o antros stiprios tenisininkės su žiburiu neina rasti, todėl visą dėmesį planuoja skirti savo asmeniniai karjerai ir neaukoti jos rinktinei. Na bet gal dar pavyks prikalbinti..
Viena aišku, kad Estijos komandos kapitonas Rene Buschas gali nesitikėti, kad bus taip lengva atkrintamosiosiose varžybose, kurių burtai bus ištraukti šį trečiadienį ir tarp galimų varžovų - Serbija, Vokietija, Prancūzija ir Ukraina.
Baigėsi atrankos varžybos kitose zonose, kurių nugalėtojai turi galimybę pakilti į antros pagal pajėgumą Pasaulinės grupės varžybas, bet turės įveikti dar kvalifikacinį barjerą (Lenkija, Ispanija, Kinija, Argentina).
Europos/Afrikos pirmos zonos atrankos varžybas laimėjo Slovėnija ir Švedija, Amerikos zonoje vėl stipriausia buvo Kanada, o Azijos/Okeanijos regione laimėjo Japonija.
..........................................
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą