Kinų revoliucija
Turbūt net patys didžiausi optimistai nesitikėjo, kad Kinija tarp aštuonių toliau moterų varžybas tesiančių tenisininkių turės dvi savo atstoves. Tai įvyko pirmą kartą per visą Didžiojo kirčio serijos turnyrų istoriją.
Didžiausią populiaciją pasaulyje turinčioje valstybėje daug populiariasnis yra stalo tenisas, tačiau kinų moterys įrodinėja, kad gali sėkmingai žaisti ir su daug sunkiasniais kamuoliukais.
Pirma kartą Kinija ryškiai apie save priminė 2008 metais, kai Jie Zheng pasiekė pusfinalį Vimbldono turnyre. Ši miniatiūrinė tenisininkė sekmadienį įveikusi tris skirstytas žaidėjas prasibrovė iki ketvirtfinalio ir Australian Open turnyre, o šiandien prie jos prisijungė ir Na Li įveikusi 4-tą pasaulio raketę Caroline Wozniacki 6:4,6:2.
Tai nebuvo didelis siurprizas, kadangi Na Li užima 17-tą vietą stipriausių pasaulio tenisininkių reitinge ir praėjusių metų US Open turnyro finalininkę jau buvo įveikusi šiame sezone.
Wozniacki iki šiol turnyre buvo nepralaimėjusi nei vieno seto tačiau šiandien akivaizdžiai varžovė ją pranoko dėka savo agresyvesnio žaidimo ir vaikė prie galinės linijos kaip tik norėjo. Na Li nors ir dažniau klydo, bet pagal atliktus winerius jos pranašumas buvo tiesiog akivaizdus 21-3.
Ketvirtfinalyje Na Li, kuri pernai negalėjo dalyvauti Australian Open turnyre dėl kelio operacijos susitiks su Venus Williams, kuri šiandien 3:6,6:2,6:1 įveikė Francescą Schiavonę.
Amerikietė aišku bus dvikovos favoritė, vis tik ji buvusi pirmoji pasaulio raketė ir septynių Didžiojo kirčio turnyrų nugalėtoja, tačiau Na Li yra laimėjusi vienintelį jų tarpusavio susitikimą prieš porą metų Pekino vasaros Olimpinėse žaidynėse 7:5,7:5.
Dvikovoje prieš Schiavone 6-tą vietą šiuo metu geriausių pasaulio tenisininkių reitinge užimanti V.Williams tikrai sužaidė žemiau savo galimybių. Po tragiško žaidimo pirmame sete atrodė, kad italė pasiruošusi pateikti dar vieną sensaciją turnyre, tačiau laimėti setą ir laimėti susitikimą yra visai kas kita ir kai tik amerikietė pajuto žaidimo ritmą dvikova buvo baigta.
Serena įsisiautėja
V.Williams dar niekada nėra tapusi Australian Open čempione: laikas senka ir kasmet tai padaryti bus tik sunkiau. 29-erių metų tenisininkė yra vyriausia tarp visų ketvirtfinalio dalyvių.
Pusfinalyje ji gali susitikti su metais jaunesnia seserimi Serena, kuri su kiekviena dvikova atrodo vis geriau ir geriau bei dar iki ketvirtfinalio iškritus tiek stiprių žaidėjų turi praktiškai visus šansus penktą kartą tapti Australian Open čempione.
Ji vis dar turi laimėti tris susitikimus, kad laimėtų turnyrą, bet pirmadienį pademonstruotas žaidimas buvo tiesiog nepriekaištingas ir jeigu toks bus ir toliau tai varžovės neturi jokių šansų ją įveikti.
S.Williams šiandien per kiek daugiau nei valandą 6:4,6:2 nugalėjo geriausią Australijos tenisininkę Samanthą Stosur. Amerikietė pirmą setą laimėjo leisdama varžovei laimėti tik 2 taškus ant jos padavimo, o per visą susitikimą vos 7.
Ji taip pat atliko 10 esisų ir 30 winerių ir yra vienintelė žaidėja turnyre, kuri iki šiol dar nepralaimėjo savo padavimo išsaugojusi visus 12 breakpointų. Pirmadienio susitikime amerikietė užfiksavo ir greičiausio padavimo šiais metais rekordą - 198kmh.
''Kai žaidi prieš korto šeimininkę labai svarbu nekreipti dėmesio į tribūnas, nes kitu atveju tai tave nužudys ir aš tam buvau pasiruošusi, ''- sakė S.Williams.''Viską lėmė padavimas ir tikiuosi toliau taip servuoti nes šiandien tai dariau nepriekaištingai.''
Ar gali pirmą pasaulio raketę sustabdyti Victoria Azarenka? Pernai ji vos to nepadarė. Šios tenisininkės 2009 metais susitiko turnyro aštuntfinalyje ir baltarusė laimėjusi pirmą setą žaidė geriau už S.Williams viso susitikimo metu, bet negalėjo jo baigti, kai antrame sete paveikta didelio karščio pasijuto labai blogai ir vos nenualpo korte.
Vertinant šansus šiandian, tai Azarenka jų nugalėti S.Williams ketvirtfinalyje turi labai mažai ir kad būtų daugiau reikia kažką keisti.
7-tą vietą geriausių pasaulio tenisininkų reitinge užimanti 20-metė baltarusė pirmadienį buvo tik per du geimus nuo pralaimėjimo prieš Verą Zvonarevą. Susitikimo pradžioje dažnai klydusi ir nervus sunkiai tramdžiusi Azarenka antrame sete buvo atsilikusi 4:2 , bet poto laimėjo net 10 geimų iš eilės.
''Nepasakyčiau, kad buvau susinervinusi. Aš bandžiau užvesti save,kad toliau kovot, o geru žodžiu to nepadarysi. Kartais man reikia supykti ant saves, kad geriau žaisčiau, bet aš tikrai nesinervinau,''- sakė Azarenka, kuri Zvonareva įveikė pirmą kartą. ''Šiuo metu aš manau, kad esu visai kitokia žaidėja. Man pavyko pagerinti savo žaidimą tarpsezonio metu, kas buvo būtina ypač psichologiškai. Dabar esu daug stipresnė psichologiškai ir nesvarbu koks rezultatas aš kovosiu toliau ir ieškosiu savo žaidimo.''
Išlaikyta tradicija - tai buvo ketvirtas Azarenkos laimėtas susitikimas turnyre kuriame ji varžovei viename iš setų neleido laimėti nei vieno geimo. (Cohen Aloro 6:2,6:0, Voegele 6:4,6:0, Garbin 6:0,6:2)
15-ta pergalė iš eilės
Vyrų varžybose skirtingai nei pas moteris pirma savaitė ir aštuntfinaliai daug netikėtumų nepateikė ir į ketvirtfinalį pateko net 6 iš 8 geriausių pasaulio tenisininkų. Tik Juanas Martinas del Potro (5) ir Robinas Soderlingas (8) buvo priversti su turnyru atsisveikinti dar iki šio etapo.
Roger Federeris pirmadienį sudaužė paskutinias šeimininkų viltis. Pajėgiausias pasaulio tenisininkas nugalo australą Lleytoną Hewittą 6:2,6:3,6:4 ir į Australian Open turnyro ketvirtfinalį pateko septintus metus iš eilės.
Susitikimas truko šiek tiek mažiau nei dvi valandas ir tai buvo net 15-ta Federerio pergalė prieš Hewittą iš eilės. Paskutinį kartą Hewittas šveicarą įveikė dar 2003 metais, o bendras jų tarpusavio susitikimų balansas 18:7.
Federeris vangiai pradėjo turnyrą, tačiau dabar jo žaidimas gerėja su kiekvienu susitikimu. Ketvirtfinalyje jo laukia kur kas rimtesnis testas - dvikova su jau 13 pergalių iš eilės iškovujusiu Nikolajumi Davydenko, kuriam šveicaras pralaimėjo paskutinius du susitikimus.
Davydenko į Australian Open ketvirtfinalį pateko tik pirmą kartą per visą savo karjerą. Jis niekada dar nežaidė jokio Didžiojo kirčio serijos turnyro finale, tačiau ne senos pergalės prieš pačius geriausius pasaulio tenisininkus rusą padarė vienu šių metų favoritų.
Aštuntfinalyje Davydenko po atkaklios kovos įveikė Fernando Verdasco 6:2,7:5,4:6,6:7,6:3. Ispanas pernai tik turnyro pusfinalyje po penkių setų trilerio nusileido būsimam čempionui Rafaeliui Nadaliui, o šiandien taip pat parodė kovos dvasią, kai pralaimėjęs pirmus du setus sugebėjo dvikovą ištempti iki penkto seto, kurio pradžioje jeigu būtų sugebėjęs išnaudoti turėtus breakpointus gal būtų ir viskas kitaip pasibaigę.
Dabar galima tik spėti kaip būtų, bet tokiose svarbiose varžybose 9-tą vietą stipriausių pasaulio tenisininkų reitinge užimančiam Verdascui padaryti per vieną susitikimą net 20 dvigubų ir 81 neišprovokuotą klaidą yra neatleistina.
Proga revanšui
Ne ką mažiau įdomus nusimato ir kitas trečiadienio ketvirtfinalis, kuriame susitiks serbas Novakas Djokovičius ir prancūzas Jo-Wilfriedas Tsonga. Abu tenisininkai prieš porą metų susitiko šių varžybų finale ir tąkart stipresnis buvo Djokovičius, todėl galbūt dabar išvysim Tsongos revanšą.
Abiem tenisininkams kelias iki ketvirtfinalio buvo skirtingas. Djokovičius apskritai turėjo patį palankiausią tinklelį ir per keturis susitikimus kol kas varžovams pralaimėjo tik setą, tačiau tie priešininkai buvo labai jau kuklūs - Danielis Gimeno Traveris, Marco Chiudinelli, Denisas Istominas ir Lukaszas Kubotas.
Aštuntfinalyje su Kubotu serbas susitvarkė 6:1,6:2,7:5. Pirmus du setus jis laimėjo vos per valandą ir šiek tiek pasipriešinti lenkas sugebėjo tik paskutiniame sete.
10-tą vietą stipriausių pasaulio tenisininkų reitinge užimantis Tsonga turėjo kur kas stipresnius oponentus - Sergejus Stakhovskis, Teiloras Dentas, Tommy Haasas ir Nicolas Almagro prieš kuriuos teko grumtis iš visų jėgų ir nebuvo laiko atsipalaiduoti.
Šiandien prancūzas dėl patekimo į ketvirtfinalį su Almagro turėjo kautis net tris su puse valandos ir iškovojo, keista, bet tik pirmą pergalę po penkių setų per visą savo karjerą 6:3,6:4,4:6,6:7,9:7.
Pradžioje tikrai neatrodė, kad Tsongai teks tiek vargti. Prancūzas už varžovą žaidė agresyviau, tiksliau ir nesunkiai laimėjo pirmus du setus, todėl buvo netikėta, kai Almagro ''gavęs dovanų'' trečiame ir ketvirtame sete vėliau Tsongai užkūrė tikrą pirtį ir dvikovos pabaigoje netgi teko gelbėtis nuo gresenčio pralaimėjimo.
Lemiamo seto 15-ame geime Almagro turėjo tris breakpointus (paslėptus mačpointus), bet nei vienų iš jų ispanas nesugebėjo išnaudoti ir ant peilių ašmenų vaikščiojęs Tsonga kitame geime pats laimėjo varžovo padavimą pasiekdamas kartu ir pergalę.
...................................
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą