Visai neseniai trys vienos ryškiausių WTA Tour žvaigždžių Jelena Dokic, Sorana Cirstea ir Aravane Rezai nusprendė prisijungti prie sparčiai augančios Mouratoglou teniso akademijos Paryžiuje.
Visos trys žaidėjos sparčiai progresavo 2009 metais: Dokic pasiekė ketvirtfinalį Australian Open varžybose bei laimėjo du didelius ITF serijos turnyrus, Cirstea taip pat pirmą kartą pateko į Didžiojo kirčio serijos turnyro ketvirtfinalį (Roland Garros), o Rezai laimėjo pirmus du savo WTA turnyrus karjeroje Strasbūre ir Balyje bei beveik priartėjo prie stipriausių planetos tenisininkių dvidešimtuko.
''Jelena Dokic yra žaidėja, kurią mes visi žinom ir ji jau buvo tapusi penktąja pasaulio rakete, ''- sakė akademijos įkūrėjas Patrickas Mouratoglou. ''Šiandien iššūkis vėl jai padėti sugrįžti į labai aukštą lygį. Esu įsitikinęs, kad ji gali tai padaryti kadangi turi didžiulę motyvaciją ir joje vis dar gyva nugalėtojos dvasia.''
''Sorana Cirstea yra viena įdomiausių jaunų žaidėjų. Jos asmenybė ir žaidimas yra puikus ir jos pasiekimai gali būti fantastiški tenise.''
"Aravane Rezai skiriasi nuo beveik visų turo žaidėjų. Jos istorija, religija ir požiūris priverčia žvelgti į šią profesiją visai kitu kampu. Ji turi savo raketėje ugnies ir mėgsta varžytis.''
1996 metais įkurta Mouratoglou Teniso Akademija yra pripažinta kaip viena iš geriausių teniso akademijų pasaulyje. Ji kiekvienam savo žaidėjui siulo individualią konkretiems poreikiamas pritaikytą programą.
Akademija turi įspūdingą buvusių studentų sąrašą pradedant Julia Vakulenko, kuri tik čia pradėjusi dirbtiper šešis mėnesius WTA reitinge buvo pakilusi iš 120 vietos į 33-ią. Anastasia Pavlyuchenkovą, kuri mokėsi akademijoje nuo 2007 m. liepos iki 2009 m. rugpjūčio mėnesio ir tapo jauniausia žaidėja stipriausių planetos tenisininkių šimtuke, o vėliau prasimušė ir į 30-tuką.
"Akademijos filosofija surinkti perspektyviausius žaidėjus ir suteikt jiems labai aukštą standartinę ir profesinę struktūrą.'' - sakė Mouratouglu. '' Dirbame labai draugiškoje atmosferoje, nes noriu, kad akademija kiekvienam būtų tarsi antra šeima.
Žinau, kad atrodo šiek tiek nerealiai, tačiau manau, kad mums pavyks gana gerai šioje srityje. "
Šioje akademijoje taip pat mokėsi ir ATP Tour žaidėjai: Mario Ancicius, Paul-Henri Mathieu, Gilles Mülleris ir Marcos Baghdatis.
"Įkūriau akademiją 1996 metais su tikslu, kuris gyvas iki šiol. Kai pradėjau tai atrodė, kad mes buvome labai, labai toli, bet nuo tada mes kilom ir priartėjom.'' - sakė Mouratouglu.'' Pirmas lūžis įvyko su Marcosu Baghdačiu su kuriuo dirbau beveik 10 metų ir kuris pasiekė Australian Open finalą bei pusfinalį Vinbldono turnyre. Marcos davė mums postūmį į priekį, kurio mes laukėme ir dabar nuolat dirbame, kad taptume dar labiau efektyvesni."
Akademija yra sudaryta iš dviejų grupių žaidėjų: Elitinė profesionalų grupė, kurią vienija Didžiojo kirčio turnyrų jaunių čempionai jau žaidžiantys ture - su jais dirba geriausi akademijos treneriai. Kita grupė: Progresuojantys žaidėjai - tai jauni tenisininkai, kurie ateityje gali tapti geriausiais žaidėjais pasaulyje jaunių varžybose. Tarp jaunųjų žvaigždžių galima sutikti Grigoro Dimitrovo, Michelle Larcher de Brito, Darijos Gavrilovos ir Julijos Puntintsevos pavardes.
"Turime fantastišką grupę jaunų žaidėjų, kurie mano nuomone turi didžiulį potencialą tapti labai gerais tenisininkais."
..............
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą