Savo 19-tą gimtadienį birželio mėnesį atšventęs Berankis kaip ir anksčiau yra įvardijamas kaip vienas perspektyviausių jaunosios kartos tenisininkų. Taip galbūt ne vienas tikėjomės, kad jis baigęs žaisti jaunių varžybose bei pasistažavęs jau kelis kartus su geriausiu planetos tenisininku Roger Federeriu labai sparčiais žingsniais įsiverš į teniso olimpą, bet deja tenka susitaikyti su realybe - viskam savas laikas.
Tačiau galime pasidžiaugti, kad ir su kokiais sunkumais 2009 metais teko susidurti lietuviui jis ir toliau eina į priekį bei gerina savo padėtį reitingų lentelėje. 2007 metus baigė 707, 2008-uosius 455, na o po šio sezono pakilo į 324 vietą.
Kaip Berankiui seksis progresuoti toliau sužinosim jau tik kitais metais, bet galime pasižiūrėti ir kaip sekasi kitiems jo kartos atstovams. Pabandžiau sudaryti perspektyviausių planetos tenisininkų 16-tuką.(1990-1992m. gimimo)
......................................................
1. Grigor Dimitrov (1991.05.16, ATP/290)
Lyginamas su Rogeriu Federeriu...manau to užtektų. Teko stebėti porą jo susitikimų metų pradžioje tai šis 188cm ūgio Bulgarijos tenisininkas paliko labai gerą įspūdį.
2008 metų jaunių Vimbldono ir US Open čempionas vasario mėnesį turnyro Roterdame pirmame rate nugalėjo 20-tą pasaulio raketę Tomą Berdychą, o poto tik po trijų setų kovos nusileido tuo metu stipriausiam pasaulio tenisininkui Rafaeliui Nadaliui 5:7,6:3,2:6.
Po savaitės dar vienas trijų setų mūšis Marselyje su Top10 žaidėju Gilles Simonu, kurį prancūzas laimėjo tik 4:6,6:3,7:5.
Kuris iš dabartinių jaunųjų tenisininkų galėtų pasigirti tokiais rezultatais?
Sugrįžkime prie Dimitrovo lyginimo su Federeriu. Jis tikrai jį primena, ne tik ,kad žaidžia su raisčiu ant kaktos ar dešinės rankos, bet kaip ir Šveicarijos tenisininkas pasižymi labai neblogu padavimu, minkštu riešu, o bekhendas tai apskritai vienas prie vieno. Beto bulgaras yra labai judrus bei sugeba korte greitai priimti tinkamus sprendimus.
Dimitrovą šiuo metu treniruoja Peteris Lundgrenas. Buvęs Federerio ir Marato Safino treneris žiniasklaidai šiemet yra sakęs, kad Dimitrovas yra geresnis žaidėjas už dabartinę pirmąją pasaulio raketę kai buvo tokio amžiaus.
2. Jerzy Janowicz (1990.11.13 ATP/319)
Jerzy gimė sportininkų šeimoje ir nors abu tėvai buvo tinklininkai jis pasirinko tenisą bei šiuo metu yra laikomas didžiausia Lenkijos teniso viltimi po Wojciecho Fibako, kuris 1976-1982 metais laimėjo net 15 vienetų bei 52 dvejetų turnyrus.
Iš tėvų Janowiczius paveldėjo ne tik meilę sportui, bet ir puikius fizinius duomenis. 203cm ūgio žaidėjas yra vadinamas antruoju Ivo Karlovičiumi tik juda jis daug greičiau nei žymusis savo eisais Kroatijos tenisininkas.
Janowizciaus jau dabar smūgiuoti kamuoliukai lekia 226-228km/h greičiu ir pats žaidėjas netgi yra Lenkijos spaudoje pareiškęs, kad vieną dieną jis pagerins amerikiečio Andy Roddicko rekordą (249km/h).
Tenisininkas turėjo puikią karjerą jaunių varžybose pasiekęs du finalus ir tai padarydamas ant dviejų visiškai skirtingų dangų (2007m. US Open finale pralošė Berankiui, 2008m. Roland Garros finale Hua Tsua Yangui).
Janowiczius jau atstovauja savo šalį Deviso taurės varžybose ir šį rudenį su savo komandos draugais sugebėjo pašalinti britus su Andy Murray iš Europa-Afrika zonos stipriausios grupės varžybų. Aukštaūgis tenisininkas vis dažniau bando laimę kvalifikacijoje ATP turnyruose bei neretai duoda kovą pirmo pasaulio šimtuko žaidėjams..
Tiesa Janowiczius turi kelis trūkumus - nevisada pavyksta suvaldyti savo nervus, bei labai dažnai rizikuoja atlikdamas antrą servą taip padarydamas ne vieną dvigubą klaidą. Dar vienas trūkumas žaidėjas vis dar neturi nuolatinio trenerio, kuris pasak jo žodžių turėtų atsirasti kitų metų pradžioje.
3. Ričardas Berankis (1990.06.21, ATP/324)
Lietuvos teniso Sabonis. Tai ne pokštas ar bandymas užgauti žemaūgį 173cm tenisininką, tiesiog šiuo metu Berankis yra tas dėl, kurio turbūt ne vienas kraštietis susižavėjęs jo pergalėmis renkasi arba jau pasirinko teniso treniruotes.
2007 metais US Open jaunių turnyro nugalėtoju tapęs lietuvis kokių nors ypač didelių trūkumų – techninių, ar fizinių savybių spragų savo žaidime neturi bei yra visapusiškai gerai pasiruošęs. Vis dėlto kol kas trūksta brandumo, tos patirties, kurią vyrų tenise įgyti būtina.
Dauguma specialistų pripažįsta, kad jis yra vėlyvesnio brendimo žaidėjas, ir prognozuojama, kad piką jeigu aišku nenukamuos traumos turėtų pasiekti būdamas 20-22 metų.
4. Guillaume Rufin (1990.05.26 ATP/171)
Labai įdomus ir talentingas žaidėjas, kuris nežibėjo jaunių Didžiojo kirčio turnyruose, bet per paskutinius porą metų labai sparčiai progresavo.
188cm ūgio smulkaus sudėjimo prancūzas ne kartą tapęs šalies čempionu tarp savo bendraamžių puikiai juda korte, turi puikų padavimą ir nors beveik visą praėjusį sezoną leido grunto turnyruose nei kiek neabejoju, kad nepražūtų ir žaisdamas ant kitokių dangų. Tiesa dar kiek pasigebdama jo žaidime didesnio agresyvumo ir yra laikomas labiau gynybinio stiliaus tenisininku.
Rufinas šiuo metu yra aukščiausią vietą ATP reitinge užimantis tenisininkas tarp devyniolikmečių ir jaunesnių žaidėjų pasaulyje. Po metų pradžioje laimėtų dveijų Futures turnyrų Roland Garros varžybų rengėjai šiam prancūzui davė vardinį kvietimą dalyvauti pagrindinėse varžybose ir jis šiuo šansu pasinaudojo.
Savo 19-to gimtadienio išvakarėse Rufinas pirmame turnyro rate sutriuškino Eduardą Schwanką ir iškovojo savo pirmą pergalę ATP varžybose bei tapo tikra žvaigžde visoje Prancūzijoje.
Įgavęs pasitikėjimo savo jėgomis prancūzas, kurio idealas yra Maratas Safinas ir per likusią sezono dalį demonstravo puikų žaidimą. Dar kelios pergalės Futures turnyruose, kol spalio viduryje laimėjo stiprų Challenger serijos turnyrąFlorianopolyje.
5. Henri Kontinen (1990.06.19, ATP/291)
Kai pirmą kartą jį pamačiau pagalvojau, kad čia Italijos tenisininkas Andreas Seppi. Sutikit panašūs.
Kontineną dar šią vasarą buvo galima pamatyti žaidžiantį Lietuvoje, tačiau po stipraus Suomijos tenisininko pasirodymo antroje sezono pusėje galime nesitikėti, kad kitais metais jis atvyks į Vilnių ginti ''Prezidento taurės'' čempiono titulo.
Išaugtas lygis atsakytų Kontinenas. 2008 metais Vimbldono jaunių turnyro finale Dimitrovui pralaimėjęs tenisininkas sezono pabaigoje visiems įrodė, kad Suomija ir be buvusios 13-tos pasaulio raketės Jarkko Niemineno turi gerų tenisininkų. Tarp kitko lapkričio mėnesį Kontinenas turnyre Helsinkyje įveikė daug labiau patyrusį savo tautietį, kuris jokiam kitam Suomijos tenisininkui nebuvo pralaimėjęs net 11 metų.
Kontineną galime drąsiai vadinti greitų dangų žaidėju. Būdamas 187cm ūgio bei gerai nuaugęs jis turi tikrai labai stiprų padavimą, nevengia dažnų ''pasivaikščiojimų'' prie tinklo. Ko gero tokį žaidimo stilių Kontinenui įpiršo jo treneris Peteris Carlssonas anksčiau dirbęs su tokiais garsiais Švedijos tenisininkais kaip Jonas Bjorkmanas, Thomas Enqvistas ir Robinas Soderlingas.
Specialistai mano, kad šis suomis galėtų turėti puikią karjerą ne tik vienetų, bet ir kaip dvejetų varžybų žaidėjas. Beje lygiai prieš metus Kontinenas buvo tik 1823-ioji pasaulio raketė.
6. Bernard Tomic (1992.10.21, ATP/288)
Tenisininkas, kuris artimiausioje ateityje turėtų pakeisti nuo ''scenos'' nulipsiantį šiuo metu geriausią Australijos tenisininką ir buvusią pirmąją pasaulio raketę Lleytoną Hewittą. Tiesa patys australai,o tiksliau tėvas Johnas Tomičiaus žvelgia dar toliau bei savo vaiką mato ateityje sumušantį visus Federerio rekordus.
Vokietijoje gimęs kroatų kilmės Bernardas talento tai padaryti tikrai turi. Dar būdamas 10-ties jis jau laimėjo dvylikamečių Orange Bowl turnyrą, o dar po dviejų metų tai padarė ir tarp keturiolikmečių. Pernai būdamas vos 15 metų jis tapo visų laikų jauniausiu žaidėju laimėjusiu Australian Open jaunių turnyrą. Šį rudenį jis triumfavo ir US Open turnyre.
193cm ūgio ir vis dar tebeaugantis tenisininkas sausio mėnesį pasiekė ir savo pirmą pergalę ATP varžybose, kai pirmame Australian Open turnyro rate įveikė italą Potito Starace bei pagerino dar vieną rekordą, o jau kitą mėnesį tapo ir Challenger turnyro nugalėtoju. Įspūdinga, kai tau viso labo tik 16 metų.
Iki šiol Tomičių treniravo jo tėvas, bet dabar šį darbą patikėjo Nicko Bolettieri teniso akademijos treneriui Yutakai Nakamurai (dirbo anksčiau su Maria Sharapova, Nicole Vaidisova, Tommy Haas, Max Mirnyi, Mary Pierce ir kitais) . Pacituosiu jo tėvo žodžius, kurie skambėjo maždaug taip ''Mums reikia gero trenerio, bet ne bet kokio mikimauzo''.
Rudenį Tomičių apsilankymo metu minėtoje akademijoje Bradentone jos vadovas Nickas Bolettieri išugdęs čia net dešimt pirmųjų pasaulio rakečių apie Bernardą atsiliepė labai teigiamai sakydamas, kad tai ko gero pats protingiausias žaidėjas tarp visų jaunų žaidėjų, korte gaintis daryti praktiškai viską ir turi visas savybes, kad taptų Didžiojo kirčio turnyrų nugalėtoju. Tiesa paminėjo, kad yra šiokių tokių problemų žaidime, bet tokiam talentingam žaidėjui jos lengvai ištaisomos.
Kol kas didžiausios Tomičiaus silpnosios pusės yra jo kojų judrumas ir kad fizinės jėgos trūkumas.
7. Uladzimir Ignatik (1990.07.14, ATP/192)
Prieš penketą metų Baltarusijoje jis buvo tik vienas iš daugelio kiek gabesnių tenisui žaidėjų ir tol kol gyveno ir sportavo savo tėvynėje niekam nebuvo įdomus ir niekas iš vietinių teniso specialistų ir trenerių jame kažkokio išskirtinio talento neįžvelgė.
Viskas pasikeitė kol kartą viename jaunių turnyrų Ignatiką pastebėjo amerikietis teniso specialistas, kuris jį pakvietė treniruotis pas vieno geriausio šiuo metu pasaulio tenisininko Andy Roddicko brolio Johno teniso akademiją San Antonijuje.
Ignatiko mama sutiko parduoti savo menką namuką Baltarusijoje, kad tik kad jos sūnus tuo metu išvyktų į Ameriką.
Dabar galima teikti, kad rizika pasiteisino. Ignatikas išvykęs už Atlanto papuolė į labai gero specialisto Myrono Grunbergo ir jau šis pasistengė, kad tenisininkas atskleistų visą savo talentą.
2007 metais Igantikas kaip ir mūsiškis Berankis buvo geriausi žaidėjai jaunių varžybose - tą sezoną jis tapo Roland Garros čempionu bei tik finale suklupo Vimbldone.
Šiemet tenisininkas dalyvavo net 29 turnyruose, sužaidė 84 susitikimus per kuriuos iškovojo 61 pergalę. Tiesa dauguma jų buvo Future varžybos, tačiau sėkmingas dalyvavimas juose baltarusui leido ''užsikelti'' reitingą bei gauti tiesioginį patekimą be kvalifikacijos į Challenger serijos turnyrus, kuriuose Ignatikas pademonstravo savo jėgą - du ketvirtfinaliai ir pergalė Toyota turnyre Japonijoje. Pastarosios varžybose Ignatikas nugalėtoju tapo per penkias dvikovas turnyre atlikęs net 76 eisus!!
8. Filip Krajinovic
(1992.02.27, ATP/354)
Dar vienas Serbijos teniso deimantas jau dabar turintis sutartis su sporto gigantėmis Nike ir Wilson, o jį treniruotėse jau patikrino tokios teniso žvaigždės kaip Federeris, Murray ir Tommy Haasas.
Pravardę dėl savo žaidimo stiliaus Agassi iš Samboro gavęs tenisininas turi labai ilgas kojas ir rankas. Beto stengiasi atmušti labai greitai kamuoliuką ir turi puikius smūgius iš abiejų rankų.
2008 metais pasiekęs pusfinalius jaunių Vimbldono ir US Open turnyruose Krajinovičius kaip ir Berankis priklauso IMG ir galbūt drauge ne kartą yra treniravęsi Nicko Bolettieri teniso akademijoje. Serbo treneris - Pablo Mayorga.
Nickas Bolettieri yra sakęs, kad Krajinovičius yra pats talentingiausias žaidėjas pasaulyje savo amžiaus grupėje, beto jis labai myli tenisą ir kruopsčiai dirba per treniruotes.
Susižavėjęs šiuo vaikinu liko ir garsusisis Bradas Gilbertas. Buvęs Agassio, Roddicko ir Murray treneris buvo apstulbęs Krajinovičiaus talentu ir sakė, kad jeigu viskas eis pagal planą jo laukia nuostabi tenisininko ateitis ir gali tapti net pirmąja pasaulio rakete.
9. Ryan Harrison
(1992.05.07 ATP/361)
2008 metų pavasarį tuomet 15-metis Harrisonas turnyre Hiustone įveikė Pablo Cuevą bei tapo trečiu jauniusiu žaidėju per visą teniso istoriją pasiekusiu pergalę ATP varžybose. Tik Richrdas Gasquetas ir Rafaelis Nadalis tai padarė būdamai dar jaunesniais..
Šio fakto niekas neišbrauks iš amerikiečio tenisininko biografijos o stebint jį išties atrodo, kad jis daug labiau subrendęs žaidėjas nei jo bendraamžiai.
Pernai Harrisonas pasiekė pusfinalį Australian Open jaunių turnyre, o šiame sezone jau sėkmingai varžėsi ir tarp vyrų.
Techniškas 182cm ūgio amerikietis, kurį treniruoja jo tėvas Patas bei turi brolį Christianą, kuriam taip pat piešiama graži tenisininko ateitis tapo dviejų Futures turnyrų nugalėtoju.
Įsiminė jo dvikovą šių metų US Open turnyre prieš Marselį Ilhaną pirmame kvalifikacijos rate, kurią turkas vėliau pasiekęs antrą ratą laimėjo tik 6:4,0:6,7:5
Kitą mėnesį vyksiančiame pirmajame kito sezono Didžiojo kirčio turnyre Australijoje Harrisonui kvalifikacijos jau žaisti neteks..jaunasis tenisininkas prieš gerą savaitę savo jėgomis laimėjo USTA surengtą turnyrą dėl vardinio kvietimo dalyvauti Australian Open pagrindinėse varžybose.
Finale Harrisonas įveikė daug labiau patyrusį savo tautietį Jesse Levine (ATP/115) 6:4,6:1,6:3.
10. Andrey Kuznetsov (1991.02.22 ATP/303)
Šių metų Vimbldono jaunių turnyro čempionas, kuris jau puikiai jaučiasi ir tarp už save vyresnių dedžių
Rusijoje Kuznetsovas laikomas naujuoju Jevgenijumi Kafelnikovu, o tokiais palyginimais niekas nesimėto. Šiame sezone tenisininkas jau laimėjo kelis Futures serijos turnyrus ,o spalio mėnesį pasiekė ir savo pirmą pergalę ATP varžybose.
Turnyro Sant Petrburge pirmame rate 185cm ūgio rusas po trijų valandų kovos palaužė ispaną Marcelį Granollersą 6:7,7:6,6:4. Dar savaitę anksčiau Kremlin Cup turnyre tik dėl patirties stokos nesugebėjo įveikti visko per savo karjerą mačiusio Fabrice Santoro 4:6,6:2,6:2, kuris po dvikovos gyrė Kuznetsovą ir sakė, kad šio tenisininko laukia puiki ateitis.
Kuznetsovas savo arsenale turi visus būtiniausius dalykus kurie iš jo gali padaryti pasaulinės klasės žaidėju: greitis, puikus žaidimas prie galinės linijos, geras stiprus padavimas, vienodai gerai smūgiuoja iš abiejų pusių, gerai žaidžia prie tinklo...
11. Daniel Evans
(1990.05.23 ATP/261)
Daug britų jaunų žaidėjų buvo laikomi perspektyviais bei daug žadančiais tačiau apart Andy Murray taip niekas daugiau ir neiškilo. Atrodo Danielis Evansas bus kitas, kuris iki galo atskleis visą savo potencialą.
Vos 175cm ūgio, tačiau labai greitas staigias rankas turintis žaidėjas kovo mėnesį namie laimėjo Challenger serijos turnyrą, bando laimę ir ATP varžybose bei jau debiutavo šalies rinktinėje Deviso taurės varžybose dvikovoje prieš Lenkiją.
A.Murray apie Evansą yra sakęs, kad tai žaidėjas, kuris galbūt netaps superžvaigžde, bet tikrai taps puikiu tenisininku ypatingai išskirdamas tai, kad jis negaili jėgų per treniruotes.
Geriausias Evanso pasiekimas jaunių varžybose buvo ketvirtfinalis 2007 metais US Open, ir 2008 metais Australian Open turnyre.
Pernai jis Vimbldono jaunių turnyro metu prisidarė sau nemalonumų, kadangi jaunasis tenisininkas drauge su Danu Smethurtstu ryte buvo pastebėti besilinksmintys naktiniame klube o tai labai nepatiko britų teniso vadovamas. Evansas ne tketuris mėnesius negavo jokių lėšų iš britų teniso asociacijos LTA, jokių vardinių kvietimų į turnyrus ir netgi negalėjo dirbti su savo treneriu garsiuoju amerikiečiu Paulu Annacone (buvęs Pete Sampraso treneris), bet atrodo visi šie išbandymas Evansą tik sustiprino
Dabar lėšomis rūpintis jam nebereikia kadangi yra sudaręs ilgalaikę sutartį su Acegruop, kuriai ankčiau priklausė Federeris, Fernando Gonzalezas, Timas Henmanas...
12. Federico del Bonis
(1990.10.05, ATP/195)
Iki tol tik Futures turnyruose trynęsis kairiarankis argentinietis šiemet labai sėkmingai sugebėjo pereiti į asukštesnio lygio turnyrus bei ATP reitinge pakilo daugiau nei per 600 pozicijų - iš 822 į 195-tą vietą.
Aukštas, 190cm ūgio tenisininkas jau savo pačiame pirmame Challenger serijos turnyre Napolyje pasiekė ketvirtfinalį (įveikti Marchenko, Riba, I.Minaras), vėliau Milane pasiektas pusfinalis, o vasaros pabaigoje pagaliau ir tapta nugalėtoju varžybose Menarbio (Italija).
Del Bonis šiame sezone debiutavo ir ATP varžybose, praėjęs kvalifikaciją is pirmame Gstaad turnyro rate po garbingos kovos 4:6,5:7 nusileido korto šeimininkui Stanislasui Wawrinkai.
Nors jis daugiausiai žaidžia grunto turnyruose, tačiau turi visus šansus neblogai rungtyniauti ir ant greitesnių dangų, o kaip jam seksis galėsime pamatyti jau Australian Open turnyro kvalifikacijoje.
13. Milos Raonic (1990.12,27, ATP/375 )
Kanada per artimiausius penkis metus siekia užsiauginti pasaulinės klasės tenisininką. Juodklanijoje gimęs Milosas Raoničius turbūt ir yra tas žaidėjas, kuris ateityje gali sukelti daug vėjo.
195cm ūgio eisų mašina su dažnai tiesiog neatremiaimu smūgiu bei žudikišku forhendu. Šiemet jis labai pagerino savo judrumą korte ir dėl to akivaizdžiai pagerėjo tenisininko rezultatai.
Niekuo per daug jaunių turnyruose nenustebinęs Raoničius sezono pradžioje buvo susilaužęs ranką dėl ko vėliau nežaidė net 11 savaičių, tačiau vistiek sugebėjo laimėti du Futures turnyrus bei kaip reikiant pagerinti savo vietą ATP reitinge.
Vis tik tikrasis Raoničiaus potencialas atsiskleide ATP Masters turnyre Monrealyje, kuriame 18-metis tenisininkas kvalifikacijoje įveikė du buvusius pirmojo šimtuko žaidėjus Teimurazą Gabashvilį bei Michaelį Llodrą, o patekęs į pagrindines varžybas tik po labai atkaklios kovos 4:6,7:6,6:4 nusileido vienam geriausių pasaulio tenisininkų Fernando Gonzalezui. Per daugiau nei dvi valandas trukusį susitikimą Raoničius atliko net 20 eisų
14. Tsung-Hua Yang (1991.03,29 ATP/344)
Be jokios abejonės pats talentingiasias vaikis iš Azijos pernai ITF pripažintas geriausiu 2008 metų žaidėju tarp jaunių. Praėjusį sezoną šis taivanietis triumfavo Atvirajame Prancūzijos čempionate bei žaidė pusfinalyje US Open turnyre. Beto tapo dvejetų čempionu Vimbldone ir Australian Open..
Tsung-Hua Yangas savo žaidimo maniera primena garsujį amerikiečių tenisininką Michaelį Changą. Nepaisanat savo žemo ūgio (173cm) jis turi labai gerą, akcentuotą padavimą, puikus bekhendas. Tai protingas žaidėjas sugebantis prisitaikyti prie bet kokio varžovo žaidimo stiliaus, kadangi pats gali save vadinti universalu.
Anksčiau jaunių varžybose panašios sėkmės susilaukė tik tai vienas tenisininkas iš Taivano Wang Yeu-Tzuoo žaidęs US Open ir Australian Open finaluose bei sugebėjęs pakilti net iki 85 tos vietos stipriausių pasaulio tenisininkų reitinge, tačiau kur jis dabar?
Nėra jokių garantijų, kad toks pats likimas neištiks ir Tsung-Hua Yangą, bet jis tikrai yra pranašesnis už daugelį kitų talentingų Taivano tenisininkų, kurie neblogai žaidė jaunių varžybose, tačiau vėliau neradę gero finansavimo, trenerio greitai užgeso bei atsisveikino su tenisininko karjera.
Tsung Hua-Yangas bent jau finansiškai yra apsirūpinęs kai sudarė penkerių metų sutartį su Longines, treniruoja jį Lhen Manas. Pavardė bent jau kolkas teniso pasaulyje mažai ką sakanti, tačiau 2010 metų sezonui tenisininkas šiuo metu prakaitą treniruotėse lieja su amerikiečiu Andy Roddicku.
15. Guido Pella
(1990.05.17 .ATP/312)
Šiam Argentinos tenisinkui yra pranašaujama labai gera grunto specialisto karjera, tą beje jis sėkmingai ir įrodinėja žaisdamas Futures turnyruose bei pernai pasiekęs pusfinalį jaunių Roland Garros varžybose.
Pella yra labai gerai fiziškai pasiruošęs tenisininkas ir gali bėgioti po kortą valandų valandas. Šiek tiek savo išvaizda ir tai, kad yra kairiarankis jis netgi primena Rafaelį Nadalį.
182cm ūgio tenisininką treniruoja Fabienas Blengino, tas pats kuris 2004 metais padėjo Guillermo Coria pasiekti Roland Garros turnyro finalą.
Pella rūpinasi IMG, o jis taip turi trimis metais jaunesne seseri Catalina, kuri taip pat ketina siekti tenisininkės karjeros.
16. Yuki Bhambri (1992.07.04 ATP/338)
Nick Bolettieri apie Bhambri, kuris priklauso IMG ir treniruojasi teniso akademijoje Bradentone šiemet yra sakęs: ''Jis dar žalias ir nemuša dar taip gerai, bet turi labai gerą galvą ir žino kaip reikia žaisti tenisą''
Bhambriui labai trūksta fizinės masės, nes panašus į slieką, tačiau būdamas labai greitas ir vikrus jis taip pat yra ir labai gudrus tenisininkas bei taip sugeba kompensuoti savo laikinus trūkumus.
Pernai laimėjęs Orange Bowl (neoficialus pasaulio jaunių čempionatas) šiame sezone Indijos teniso viltis tapo Australian Open čempionu bei taip pat pasiekė ketvirtfinalį US Open varžybose. Beto jis tapo net penkių Futures turnyrų savo gimtinėje nugalėtoju.
...................
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą