2009 m. gruodžio 24 d., ketvirtadienis

Teniso Pasaulis apdovanojimai - 2009



Pasaulyje yra mada kiekvienų metų pabaigoje rinkti geriausius ir nesvarbu kas tai būtų politikai, muzikantai gražuolės ar tie patys sportininkai. Neišimtis ir blogas ''Teniso Pasaulis'' švenčiantis vienerių metukų gimtadienį.
Siųlau 12 nominacijų nugalėtojus kurios padės prisiminti visą 2009 metų teniso sezoną.


Metų žaidėjas: Roger Federeris

Vienas geriausių pastarojo dešimtmečio sportininkų nors šiemet pagal titulus turnyruose ir nusileido Andy Murray (6), Novakui Djokovičiui, Rafaeliui Nadaliui ir Nikolajui Davydenko (po 5), tačiau niekas Federeriui vėl neprilygo Didžiojo kirčio turnyruose.
Šveicaras šiemet dalyvavo visuose keturiuose tokių turnyrų finaluose ir septintame iš eilės, poto kai paskutinį kartą nesugebėjo įveikti pusfinalio barjero 2008 metų Australian Open turnyre.
Jis pirmą kartą tapo Roland Garros čempionu, o po įspūdingos pergalės finale prieš Andy Roddicką nugalėjo ir Vimbldone. Tai buvo 15-tas Federerio laimėtas Didžiojo kirčio turnyras karjeroje po kurios jis iš Rafaelio Nadalio susigrąžino ir pirmos pasaulio raketės vardą.

Pretendentai:
Juanas Martinas Del Potro (Tapo US Open čempionu ir stabiliai atžaidė praktiškai visą sezoną. )
Nikolajus Davydenko (Geriausias sezonas karjeroje, 5 laimėti turnyrai, kurių du labai vertingi Shanghai Masters bei ATP World Tour Finals. )
Andy Murray (Tituluočiausias šio sezono tenisininkas - 6. Vasaros pabaigoje buvo pakilęs net iki antros vietos ATP reitinge, tačiau taip ir neįgyvendino pagrindio tikslo, kurio Didžioji Britanija laukia jau 73 metus.)
Rafaelis Nadalis (Pirmoje sezono pusėje buvo sunkiai sulaikomas - 5 titulai, tačiau antroji jo dalis buvo grynas nusivylimas.)


Metų žaidėja: Serena Williams

O kas dar? Pati tituluočiausia iš šiuo metu WTA ture žaidžiančių tenisininkių. Amerikietė 2009 metais tapo dviejų Didžiojo kirčių nugalėtoja (Australian Open ir Vimbledon) dar dvejuose pralaimėjo tik vėliau čempionėmis tapusiom varžovėm. (Roland Garros QF Kuznetsovai, US Open SF Clijsters).
Serena Williams metus baigė būdama vėl pirmąja pasaulio rakete kai tapo baigiamojo sezono turnyro, kuriame žaidžia aštuonios pajėgiausios metų tenisininkės Sony Ericsson Championships nugalėtoja. O kur dar trys čempionių titulai dvejetų varžybose Australian Open, Wimbledon ir US Open turnyruose.
AP amerikietę apskritai pripažino geriausia 2009 metų pasaulio sportininke, o ITF drauge su Federeriu geriauisiais šių metų tenisininkas. Taip kad nesutikti nėra jokio pagrindo.

Pretendentai:
Svetlana Kuznetsova (Po penkių metų pertraukos iškovojo savo antrą titulą Didžiojo kirčio turnyruose. 3-oji pasaulio raketė tapo Roland Garros čempione bei tai pat buvo stipriausia Štutgarte bei Pekine).
Dinara Safina (Šiemet 26 savaites buvo pirmąja pasaulio rakete, bet tapo trijų turnyrų nugalėtoja. Vis tik pagrindinis tikslas liko neįgyvendintas: pralaimėti abu žaisti Didžiojo kirčio turnyrų finalai.
Caroline Wozniacki (Kaip viesulas per porą metų įsiveržė į pasaulio teniso elitą. Pirmą kartą karjeroje dalyvavo Didžiojo kirčio turnyre (US Open) finale bei pakilo net iki ketvirtos vietos WTA reitinge.
Elena Dementieva (2009 metais laimėjo tris turnyrus. Metus pradėjo 15 pergalių serija iš eilės bei padovanojo su Serena puikų reginį šių metų Vimbldono turnyro pusfinalyje)


Metų progresas: Juan Martin del Potro

Per porą metų Argentinos tenisininkas įsiveržė į stipriausių planetos tenisininkų elitą ir jeigu jo progresas vyks taip kaip iki šiol artimiausioje ateityje galbūt taps net ir pirmąja pasaulio rakete.
2006 metus baigė 92-tas, 2007 44-tas, 2008 9-tas, o šiuos 5-oje ATP reitingo vietoje.
Turbūt niekas net ir jis pats nelaukė, kad jau šiemet būdamas tik 20-ties laimės savo pirmą Didžiojo kirčio turnyrą.
Iš viso jo sąskaitoje šiame sezone laimėti trys turnyrai beto žaista ir finale baigiamajame metų turnyre Londone.

Pretendentai:
Robin Soderling: (Po siaubingos sezono pradžios į geriausių planetos tenisininkų dešimtuką. Švedijos tenisininkas šiemet pasiekęs Roland Garros finalą ir jo kortuose nuvainikavęs Nadalį 2009 metų sezoną baigė būdamas 8-ąja pasaulio rakete ir įrodęs sau kad gali žaisti prieš bet ką.)
Sam Querrey (Tenisininkas šėlo vasarą Amerikos kortuose bei tapo US Open Series varžybų čempionu. 25-oji pasaulio raketė šiemet žaidė net penkiuose ATP turnyrų finaluose, tačiau sėkmė nusišypsojo tik viename)
Samantha Stosur (Gera dvejetų varžybų specialistė įrodė, kad gali pasiekti daug ir žaisdama viena. WTA reitinge per metus iš 51 vietos pakilusi iki 13-tos australė Osakoje laimėjo savo pirmą titulą karjeroje beto pasiekė pusfinalį Roland Garros turnyre.Įveikė šį sezoną S.Williams,Safiną,Kuznetsovą,Dementievą..)
Sabine Lisicki (Iš 58 į 22-tą vietą per metus. Po puikaus turnyro Charlestone ji tapo žinoma visiems, o pasiektas ketvirtfinalis Vimbldone pranašauja Vokietijai naują teniso žvaigždę po Steffi Graf. Šiemet Lisicki pagerino ir greičiausio padavimo rekordą.)


Metų atradimas: Yanina Wickmayer

Turbūt niekas netikėjo, kad mažai kam žinoma iki tol žaidėja, kuri iki gegužės mėnesio WTA varžybose bus iškovojusi vos vieną pergalę per devynias dvikovas metus sugebės baigt būdama 16-ta pasaulio rakete. O nutiko būtent taip.
Ši pralaimėjimų virtinė nesugniuždė žaidėjos ir Estorile įveikusi penkias varžoves iš eilės Wickmayer pirmą kartą karjeroje tapo WTA serijos turnyro nugalėtoja bei įkvėpta sėkmės daugiau nesižvalgė atgal.
Rugsėjo mėnesį Belgijos tenisininkė pateko į pusfinalį US Open varžybose bei tapo turnyro Linze nugalėtoja.

Pretendentai:
Melanie Oudin (18-metė tenisininkė pirmą kartus visus nustebino, kai įveikė Jeleną Jankovič Vimbldoine, bet kai US Open turnyre pasiekė ketvirtfinalį įveikdma Dementievą, Sharapovą. Petrovą ji tapo tikra žvaigžde.)
Maria Jose Martinez Sanchez (WTA varžybose ispanė debiutavo dar 1996 metais, tačiau tik šį sezoną ji sužibo visomis spalvomis. Prieš metus buvusi 90-ta pasaulio raketė ispanė 2009 metų sezoną tapusi dviejų WTA turnyrų nygalėtoja baigė 25-oje vietoje.Beto drauge su Nuria Llagostera Vives turėjo nuostabų sezoną porų varžybose - 7 titulai. )
Kimiko Date Krumm (39 metų Japonijos tenisininkė tik pernai po daugiau nei 12 metų pertraukos nusprendusi atanujinti savo tenisininkės karjerą įrodė, kad jos senutėse kojose dar yra jėgos. Kimiko prieš gerą mėnesį laimėjo Hansol Korea Open turnyrą tapdama antra vyriausia žaidėja po legendinės Billie Jean King, kuri triumfavo WTA varžybose. Šiuo metu 69-oji pasaulio raketė.)
John Isner (Nelabai tenisininko duomenų (206cm,111kg) amerikietis šiemet sirgo mononukleoze, tačiau tai jam nesumaišė šiame sezone ATP reitinge pakilti daugiau nei per 100 pozicijų - iš 144 į 34-tą.)


Metų nusivylimas: Ana Ivanovic

Košmariškas sezonas. Metus pradėjusi būdama penktąja pasaulio raketė serbė sezoną pabaigė net už pirmo dvidešimtuko - 21, bei taip ir nelaimėjusi nei vieno turnyro.
Visuose Didžiojo kirčio turnyruose Ivanovic pasirodė žemiau savo galimybių taip nei karto net nepasiekusi ketvirtfinalio. US Open turnyre ji apskritai iškrito jau po pirmo rato.
Tenisininkei per sezoną sugebėjo pakeisti kelis trenerius, neišvengė traumų ir apskritai dažniau šiemet apie ją dažniau buvo sužinoma dėl jos užmegsto romano su Australijos golfo žaidėju Adamu Scottu nei dėl gerų rezultatų teniso varžybose.

Pretendentai:
Richard Gasquet: (Metas būtų jau kiek surimtėti. 22 metų tenisininkas po pasilinksminimo viename iš naktinių klubų buvo apkaltintas narkotiku vartojimu ir buvo nubaustas 2,5 mėnesio diskvalifikacija. Grįžęs į kortus vasaros viduryje prancūzas ne kiek žaidė, kiek toliau tesė bylinėjimasi su ITF ir WADA kurie siekė diskvalifikacija laiką prailginti.)
Alize Cornet: (Praėjusį sezoną prancūzė baigė būdama 16-ąja pasaulio rakete ir drauge su Wozniacki, Azarenka bei Dominika Cibulkova tap labiausiai pernai progresavusiom žaidėjoms.
2009 metais įvyko atvirkštinis variantas - pralaimėjusi daugiau nei puse susitikimų (20-28) WTA reitinge nusirito iki 49-tos vietos)
James Blake: (Pradėjęs sezoną būdamas 10-oje ATP reitingo vietoje per metus nukrito net iki 44 vietos. Amerikietis matydamas prastėjančius rezultatus netgi nusprendė išsiskirti su savo treneriu Brianu Barkeriu su kuriuo dirbo nuo 17 metų.)
Igor Andreev: (Ne tik, kad žaidė žemiau savo galimybių, bet dar įgijo fixintojo reputaciją.
Pirmajame Monte-Carlo Masters serijos rate susitiko rusas susitiko su Vassallo Arguello ir gana keisti dalykai dėjosi Betfair bendrovėje.
Už M.Vassallo Arguello pergalę buvo pastatytos milziniskos sumos (7 milijonai dolerių, o tai 10 kartų daugiau nei už bet kurią kitą pirmo rato dvikovą). Nesuvokiama dėl to , kad statymai buvo atliekami ir tada kai Andreevas buvo laimėjęs tikinamai pirmą setą 6:2, o antrame pirmaudamas 5:4 ,40:0 turėjo tris matchpointus. Prieš dvikovos pradžią už ruso pergalę buvo duodamas 1.35 koeficientas, tai net po pirmo jo laimėto seto tas koeficientas ne tik kad nesumažėjo, o net išaugo iki 2,1, o tai jau prieštarauja bet kokiai logikai.)


Metų sugrįžimas: Kim Clijsters

Vargu ar kam nors dar pavyks taip sugrįžti. Žaisdama vos trečią turnyrą poto kai 2007 metais nusprendė baigti karjerą Clijsters rugsėjo mėnesį triumfavo US Open varžybose.
Tokiu būdu Clijsters tapo pirmąja per visą „US Open“ istoriją tenisininke, kuri nebūdama tarp 10 stipriausių pasaulio žaidėjų WTA reitinge, tapo čempione, ir tik trečiąją motina, kuriai atiteko šių varžybų laurai.

Maria Sharapova (Po beveik 10 mėnesių pertraukos po atliktos peties operacijos grįžusi Rusijos gražuolė sezoną vainikavo laimėdama turnyrą Tokijuje. Buvusi pirmoji pasaulio raketė, kuri vienu metu jau buvo iškritusi iš pirmojo šimtuko metus pabaigė 14-oje vietoje ir kadangi 2010 sezono pradžioje nereikės ginti absoliučiai jokių reitingo taškų tikėtina, kad tenisininkė greitai sugrįš ir į top5.
Taylor Dent (Prieš du metus daktarai dėl nugaros traumos jį buvo visiškai nurašę kaip sportininką, tačiau amerikietis įrodė, kad medikai klydo.)
Jelena Dokic (Sugrįžimas į Didžiojo kirčio turnyrus buvo nuostabus. Australian Open turnyro metu sezono pradžioje jis dar kartą tapo viso pasaulio numylėtine. Buvusi 4-oji pasaulio raketė pasiekė varžybų ketvirtfinalį.)
Alicia Molik (28 metų tenisininkė pernai rudenį dėl chroniškų traumų nusprendė baigti karjerą, bet be teniso ji ilgai neištverė ir pailsėjusi bei apsigydžiusi visas traumas australė sugrįžo. 2009 metais Molik laimėjo tris ITF serijos turnyrus bei šventė pergales 30 susitikimų iš 34.)
Marco Chiudinelli (Praėjusį sezoną su traumomis kovojęs Šveicarijos tenisininkas šiemet tą puikiai darė dvikovose su varžovais. Geras Federerio draugas per metus padarė įspūdingą šuolį ir ATP reitinge iš 605 vietos pakilo net iki 56.)


Metų praradimas: Marat Safin

Nesvarbu, kad Safinas paskutinį kartą turnyro nugalėtoju buvo tapęs net prieš ketverius metus, tačiau dviejų Didžiojo kirčio turnyrų čempionas ne tik savo žaidimu, bet ir nevaldomu temperamentu sugebėdavo pritraukti žiūrovų minias.
Sulaukęs 29 metų rusas nusprendė baigti 12 metų trukusią tenisininko karjerą per kurią laimėjo 15 ATP serijos turnyrų, iškovojo Deviso taurę bei buvo tapęs pirmąja pasaulio rakete.

Amelie Mauresmo (3o-metė tenisininkė nusprendė padėti tašką savo karjeroje. Buvusi pirmoji pasaulio raketė ir dviejų Didžiojo kirčio turnyrų nugalėtoja neberado motyvacijos kovoti toliau.
Ai Sugiyama (Savo tenisininkės karjerą japonė pradėjo dar 1992 metais ir per 17 metų spėjo tapti 6 vienetų ir net 38 dvejetų turnyrų nugalėtoja. 2004 metais ji WTA reitinge buvo pakilusi iki aštuntos pozicijos. Sugiyama yra rekordininkė pagal sužaistus Didžiojo kirčio turnyrus iš eilės - 62. (Ankstesnis rekordas priklausė Pietų Afrikos tenisininkui Wayne Ferreirai 56)
Fabrice Santoro (Prancūzijos tenisininkas Pete Sampraso kažkada pramintas ''Burtininku'' baigė savo įspūdingą net 20 metų trukusią tenisininko karjerą. Net 68 kartus Didžiojo kirčio turnyruose žaidęs 37 metų žaidėjas tapo šešių ATP turnyrų nugalėtoju. 2004 metais jis tapo ilgiausio mačo per visą teniso istoriją bendraautoriu - dvikova su Clement truko net 6val.33min.
Mathie Mancourt (Liepos pradžioje nuo plaučių embolijos miręs 24 metų tenisininkas.)


Metų įvykis: Federerio rekordas

Metai Federeriui prasidėjo taip blogai, kad netgi dauguma teniso ekspertų šveicarą po pralaimėto Australian Open finalo Nadaliui tiesiog ėmė ir nurašė ir netikėjo kad kada nors dar jam pavyks tapti Didžiojo kirčio turnyro nugalėtoju.
Pats tenisininkas pralaimėjęs lemiamą dvikovą Melburne per apdovanojimų ceremoniją pravirko tikriausiai suprasdamas, kad norint pasivyti Pete Samprasą pagal pergales Didžiojo kirčio turnyruose jam reikia įveikti Nadalio barjerą. Galima prisiminti, kad ispanas 2008 metais Federerį įveikė Roland Garros ant savo grunto dangos, vėliau nuvainikavo jį Vimbldone ant žolės ir metų pradžioje tai padarė ir ant paskutinės likusios kietos dangos.
Tikriausiai simboliška kad Federeris pakilo tarsi iš pelenų, kai turnyro Madride finale nugalėjo Nadalį pirmą kartą nuo 2007 metų prieš tai patyręs penkis pralaimėjimus iš eilės.
Kai prakeisksmas buvo įveiktas Federeris ne tik, kad pakartojo Sampraso rekordą tapdamas pirmą kartą Atvirojo Prancūzijos čempionu, bet jau po mėnesio amerikietį pralenkė. Šeštas Vimbldono čempiono titulas buvo 15-tas šveicaro laimėtas Didžiojo kirčio turnyras karjeroje.



Pretendentai:
Agassio prisipažinimas: (Buvusi amerikiečių teniso žvaigždė Andre Agassi autobiografijoje atskleidė mažai kam žinomą faktą – sportininkas piktnaudžiavo narkotikais, kurie laikomi vienais pavojingiausių. Tuomet tenisininkas buvo kaip reikiant įjunkęs į metamfetaminą.
Kai dopingo testas pasirodė esąs teigiamas, tenisininkas išsigando, nes tiek vardas, tiek karjera pakibo ant plauko. A.Agassi nieko kito neliko kaip meluoti. Jis prašė Teniso profesionalų asociacijos (ATP) suprasti ir pasigailėti. Po tyrimo nuspręsta netaikyti diskvalifikacijos amerikiečiui. Tačiau 1997 metų pabaigoje A.Agassi pasaulio reitinge turėjo tenkintis 141-a pozicija ir kovoti antrarūšiuose turnyruose. 1998 metais jis vėl buvo pirmame dešimtuke, o 1999 metais po pergalių Prancūzijos ir JAV atviruosiuose čempionatuose tapo pajėgiausiu planetos tenisininku.)
Belgijos tenisininkių sugrįžimas: (Netikėtai pasitraukė - netikėtai ir sugrįžo. Dvi didžiausios Belgijos teniso žvaigždės Kim Clijsters ir Justine Henin nusprendė atnaujinti karjerą. Clijsters tai įspūdingai padarė šio sezono antroje pusėje, tuo tarpu Henin sugrįžimo laukiama 2010 metų pradžioje.)
WADA persekiojimas: (Ko gerai tėvai apie savo vaikus žino mažiau, nei nori žinoti WADA apie tenisininkus. Nuo šių metų pradžios į TOP 50 patenkantys tenisininkai privalo kasdien nurodyti vienos valandos laikotarpį, kai nurodytoje vietoje bus pasiekiamai antidopingo komisijos WADA specialistams.Bandydama padaryti kaip įmanoma švaresnį sportą Pasaulio Antidopingo Agentūra gerokai perlenkė ir metų pabaigoje diskvalifikavo du žaidėjus (Wickmayer ir Malisse), kurie niekada net nevartojo dopingo.
Pasikeitusi valdžia: (Šiemet pasikeitė abiejų turų vadovai. Naujuoju ATP World Tour vadovu tapo 44 metų amerikietis Adamas Helfantas, o WTA Sony Ericsson Tour nuo liepos mėnesio ėmė ''diriguoti'' Stacey Allaster. 46 metų kanadietė šiame poste pakeitė šešis metus organizacijai vadovavusį Larry Scottą.)
Vestuvių bumas: (Nagi paskaičiuokime. Jarmila ir Samas Grothai, Bethanie ir Justinas Sandsas, Andy Roddick ir Brooklyn Decker, Roger Federer ir Mirka Vavrinec, Simone Bolelli ir Ximena Fleitas, Stanislasas Wawrinka ir Ilham Vuilloud, Sania Mirza ir Sohrab Mirza...savo draugei Biljanai Sesevic pasipiršo Janko Tipsarevičius.)
Eisų karalius: (Ivo Karlovičius šiame sezone dukart gerino sau priklausiantį eisų rekordą viename susitikime. Iš pradžių jis 55 ''prištampavo'' Roland Garros turnyro dvikovoje su Hewittu, o rudenį epiniame šešių valandų Deviso taurės mūšyje prieš Stepaneką net 78.)


Metų incidentas: Williams konfliktas su teisėja

Serenai Williams už žodžių tiradą rugsėjo mėnesį US Open turnyro pusfinalio dvikovoje skirta 82,5 tūkst. dolerių bauda bei ji dar gali būti diskvalifikuota iš turnyro jeigu per artimiausius du metus Didžiojo kirčio turnyruose pasikartos panašūs incidentai.
Williams skirtas savotiškas bandomasis laikotarpis ir jeigu amerikietė 2010-2011 metais vis tik ''prasikals'' bauda išaugs iki 175 tūkst. dolerių bei ji negalės dalyvauti kitame US Open turnyre.
82,5 tūkst dolerių bauda yra rekordinė Didžiojo kirčio turnyruose ir ankstesnį rekordą viršija beveik dvigubai. 1990 metais Jeffui Tarango Vimbldono varžybose už tai, kad ginčijosi su teisėju, o poto paliko kortą susilaukė 48 tūkst. dolerių baudos.
Priminsiu, kad Williams US Open turnyro pusfinalio dvikovoje su belge Kim Clijsters atsiliko 4:6, 5:6 ir 15:30, kai viena iš linijas stebinčių arbitrių užfiksavo, kad antrojo padavimo metu amerikietė užmynė galinę liniją. Tokiu būdu Williams atsidūrė ant bedugnės krašto, nes rezultatas tapo jau 15:40 ir Clijsters nuo kelialapio į finalą skyrė jau tik vienas laimėtas taškas.
Amerikietė po tokio teisėjų sprendimo tiesiog įsiuto ir pribėgusi prie jos klaidą užfiksavusios arbitrės išplūdo ją necenzūriniais žodžiais, pagrasino, kad ją nužudys ir pradėjo mosuoti rakete. Arbitrė, nieko nelaukusi nubėgo pasiskųsti pagrindiniam teisėjui, ir šis priėmė verdiktą – paskelbė Williams pralaimėjimą 4:6, 5:7.

Pretendentai:
Wozniacki tėvo šou: (Turnyro Liuksemburge metu Wozniacki nusprendė nebaigti pirmo rato dvikovos prieš vietos tenisininkę Kremer nors tuo metu pirmavo 7:5,5:0 ir vėliau buvo įtarinėjama netgi dėl to sąmokslu. Tenisininkės tėvas Piotras Wozniackis antrame sete rezultatui esant 3-0 pasakė dukrai sužaisti dar porą geimų ir nutraukti dvikovą nes šlaunies traumą neleis žaisti antrame rate. Jų pokalbį lenkų kalba galėjo girdėti internetu šią dvikovą stebėję žiūrovai, kurie pasinaudoję informacija livebetinguose ėmė statyti už Kremer)
Politika ir sportas (Jungtiniai Arabų Emyratai nesuteikę vizos Izraelio tenisininkei Shahar Peer buvo nubausti net 300 tūkst. dolerių bauda. Politika neturėtų būti painiojama su sportu, tačiau dėl Gazos konflikto Izraelio kaimynes taip bandė parodyti savo nusistatymą, tačiau išsigandę, kad apskritai gali būti diskvalifikuotas turnyras po ATP įsikišimo JAE pareigūnai be jokio problemų vėliau išdavė vizą ir leido į šalį atvykti kitam Izraelio tenisininkui Andy Ramui.)
Rasizmas (Australijos tenisininkas Brydanas Kleinas už rasistinius užgauliojimus buvo diskvalifikuotas 4 mėnesiams.Tenisininkas griežtos bausmės susilaukė dėl savo veiksmų per varžybas Didžiojoje Britanijoje. Mače su Pietų Afrikos Respublikos (PAR) tenisininku Ravenu Klaasanu australas savo varžovą išvadino nepagarbiu apibūdinimu, kuris yra laikomas įžeidžiančiu PAR juodaodžius.)
Bosnių ir serbų muštynės: (Po serbo Novako Djokovičiaus ir bosnių kilmės amerikiečio Amero Deličiaus dvikovos Atvirajame Australijos teniso čempionate tarp sirgalių kilo muštynės šalia arenos. Šie svaidė vieni į kitus plastmasines kėdes. Tiesa, rimtų pasekmių išvengta, viena moteris lengvai sužeista. Iškart po to apie 30 vyrų buvo suimti, vienam iš jų vietoje buvo skirta piniginė bauda. Dar dviems agresoriams buvo pateikti kaltinimai.)


Metų kuriozas: Pirko prostitutes

Spalio mėnesio pabaigoje Švedijos policija išplatino pranešimą, kad prieš turnyro Stokholme pradžią sulaikė du jo dalyvius, nes šie norėjo pasinaudoti prostitučių paslaugomis.
Tenisininkai, kurie nuo pirmadienio turėjo varžytis „Stockholm Open“ turnyre, buvo sulaikyti viename iš Švedijos sostinės viešbučių, kai atvyko į jį su prostitutėmis. Turnyro organizatoriai atsisakė paviešinti įtariamųjų pavardes, kol vyko tyrimas, bet puse lūpų buvo kalbama, kad įkliuvę žaidėjai buvo 21 metų Latvijos atstovas Ernestas Gulbis ir jo draugas greičiausiai tautietis Andis Juška.
Švedijoje, skirtingai nei daugelyje kitų pasaulio šalių, už naudojimąsi prostitučių paslaugomis yra baudžiami jas perkantys klientai, o ne pačios prostitutės.

Pretendentai:
Per didelis balastas: (Didžiakrūtės tenisininkės Simonos Halep gerbėjus pasiekė vasarą liūdna žinia. Septyniolikmetė tenisininkė ryžosi gultis ant operacinio stalo ir jai buvo sumažinta įspūdingo dydžio krūtinė. Halep išgarsėjo po „French Open“ turnyro gegužės mėnesį, kai pasitraukusi jau po antrojo rato pareiškė, kad siekti aukštumų teniso kortuose jai trukdo įspūdingo dydžio krūtinė. Milžiniško populiarumo sulaukusi mergina, anksčiau nešiojusi šešto dydžio liemenėlę, anot spaudos, dabar teniso kortuose turės pasitempti ir siekti geriausių rezultatų. Priešingu atveju, netrukus bus užmiršta.)
Pennettos išpažintis: (Italijos tenisininkė duodama interviu vienai televizijos laidai prisipažino, kad turėjo lytinių santykių su tenisininkais. Su savo buvusiu draugu Carlosu Moya mylėdavosi rūbinėje Didžiojo kirčio turnyro metu, lėktuve. Dabar geidžiamiausiu tarp tenisininkų ji laiko Maratą Safiną prieš kurį netgi sutiktų nusimauti kelnaites.)
Aistruolio gaudynės (Roland Garros vyrų turnyro finalo metu peršokęs fotografų duobę išbėgo aistruolis mojuodamas Barcelona futbolo klubo vėliava. Pasukęs Federerio link jis bandė šveicarui uždėti kepurę, tačiau tenisininkas spėjo atsitraukti. Apsauga į tai sureagavo gana lėtai, ir aistruolį pagavo ne iš pirmo karto tik kai šis peršokęs tinklą ir bėgdamas Soderlingo pusėn griuvo.)
Spiegimas (Spiegimas žaidimo dalis ar būdas priverst varžovą prarast budrumą. Vienaip ar kitaip kol Sharapova elgsis taip visada vietą po saule ras ir kitos žaidėjos. Nesvarbu, kad Michelle Larcher de Brito spiegimas tolygus triuksmui daugiau nei 1oo decibelų ir panašus į tą kurį sukelia kildamas lėktuvas.)


Metų apranga: Stebuklingi batai

Melanie Oudin rugsėjo mėnesį išgarsėjo lygiai tiek pat ir kiek jos batai. Atrodytų nieko ypatingo, užsisakė mergina pagaminti batus su užrašu ''Believe'', bet tas tikėjimas pačia savimi buvo jos įspūdingų pergalių garantas.
Amerikietė US Open turnyre nužygiavo iki ketvirtfinalio ir pakeliui įveikė Dementievą, Sharapovą, Petrovą ir visus tris kartus pergales iškovojo po pirmo pralaimėto seto.

Pretendentai:
Benesovos šortukai (Jie buvo ant tiek maži, kad vieno turnyro Portugalijoje metu teisėjo buvo paprašyta persiauti kitais.)
Cornet suknelė su gilia iškirpte (Australian Open rengėjai prancūzei netgi grasino 2 tūkst. dolerių bauda jeigu ši pasirodys su itin atvira suknele Didžiojo kirčio turnyre kaip tai darė Hopano varžybų metu.)
Verdasco brendas (Dėka puikaus ispano pasirodymo Australian Open turnyre išpopuliarėjo žalia Adidas maikutė tapusi savotiška pergalių talismane.)
Sharapovos suknelė: (Žaidėja, kuri beveik kiekviename turnyre pasirodo su skirtinga apranga. Balta suknelė su kuria rusė šiemet žaidė Vimbldone rugsėjo mėnesį buvo parduota aukcione už 3 tūkst. dolerių. Beje US Open turnyre tenisininkė žaidė su auskarais, kurių vertė 1000 dolerių.

Metų fotosesija: Sport Illustrated

Aišku čia kiekvieno skonio reikalas, bet didžiausio populiarumo pasaulyje susilaukė trijų šiuo metu vienų seksualiausių tenisininkių Marijos Kirilenko, Danielos Hantuchovos ir Tatianos Golovin fotosesija Sport Illustrated žurnalui vasario mėnesio numeriui.
Šiam populiariam leidiniui anksčiau yra pozavusios tokios žvaigždės kaip Anna Kournikova, Serena Williams, Steffi Graf ir Marija Sharapova.

Pretendentai:
WTA fotosesija Dubajuje (Serena Williams, Jie Zheng, Vera Zvonareva, Alize Cornet, Daniela Hantuchova, Dinara Safina, Dominika Cibulkova, Elena Dementieva, Jelena Jankovic, Sorana Cirstea ir Ana Ivanovic.)
Britų FHM
(Azarenka, Cibulkova, A.Bondarenko, Chakvetadze)
Prancūzų FHM
(Azarenka, Cibulkova, A.Bondarenko, Chakvetadze)
Gisela Dulko
(Karšta geriausios Argentinos tenisininkės fotosesija)

................................

Komentarų nėra: