2009 m. sausio 31 d., šeštadienis

Australian Open: 13-oji diena


Amerikietė Serena Williams laimėjo ketvirtą Australian Open pirmenybių titulą. Šeštadienį finale ji meistriškai mažiau nei per valandą 6:0, 6:3 sutriuškino rusę Dinarą Safiną ir užkopė į pasaulio reitingo pirmąją vietą.

S.Williams vs D.Safina


„Manau, kad tai buvo vienas iš mano pasirodymų, kuriame turėjo aiškią persvarą. Ypač jeigu kalbėsime apie finalus“, – džiaugėsi S.Williams. Visuose korto taškuose dominavusi amerikietė nepaliko jokių šansų rusei.
„Jaučiau, kad kontroliuoju žaidimą. Kai Safina pralaimėjo padavimą pradžioje, įgavau didesnį pasitikėjimą savo jėgomis“, – pasakojo nugalėtoja, pradėjusi finalą dvikovą 5:0. Tuomet rusė pamėgino pakeisti taktiką, tačiau tai D.Safinai nepadėjo.
Pirmas setas tetruko 22 minutes ir rusė jame laimėjo tik 8 taškus.


„Turėjau planą. Jaučiau, kad jeigu jo laikysiuosi, žaidimas gerai seksis“, – kalbėjo amerikietė. Jos varžovė labiau atkuto antrajame sete, tačiau galiausiai neturėjo ką priešpastatyti galingai žaidusiai S.Williams.

„Esu sujaudinta, kad laimėjau. Norėjau laimėti ir jaučiau, kad man reikia tos pergalės, – komentavo turnyro Melburne nugalėtoja. – Norėjau iškovoti dešimtąjį savo Didžiojo kirčio serijos turnyrą. Žinote, tokios galimybės antrą kartą gali ir nepasitaikyti.
“Šis laimėjimas padės S.Williams užimti pirmąją pasaulio reitingo vietą, tačiau jai tai nedaug rūpėjo: „Apie tai prisiminiau, kai kažkas man pašaukė: Ei, juk tu pirmoji pasaulio raketė. Visuomet tikėjau, kad esu geriausia. Ir visai nesvarbu, užimu pirmą ar šimtąją vietą. Žinoma, būti pirmajai suteikia daugiau malonumo.“

D.Safina po mačo sakė, kad jautė didelį psichologinį spaudimą. „Tai buvo pirmas kartas, kai žaidžiau ne tik dėl Didžiojo kirčio trofėjaus, bet ir dėl pirmosios vietos pasaulio reitinge. Niekuomet dar nebuvau atsidūrusi tokioje situacijoje, o varžovė – labiau patyrusi ir tai jautėsi“, – komentavo rusė.
Jis teigė, kad stengėsi išlaikyti optimizmą, bet tiesiog neturėjo pakankamai laiko – mačas truko mažiau nei valandą. „Serena darė tai, ką ir norėjo padaryti. Ji buvo agresyvesnė ir neleido man net įsijausti į žaidimą“, – skundėsi D.Safina.- Noriu pasveikinti Sereną, tai ji kalta, kad šiandien finalas taip greitai pasibaigė.Ji žaidė labai gerai, o aš jaučiausi kaip mergaitė padavinėjanti kamuoliukus''
„Pralaimėjau dvikovą, o dabar grįšiu vėl prie treniruočių. Nematau priežasties panikuoti ar leisti siausti galvoje tūkstančiams minčių“, – pridūrė ji.
Beje yra įdomus sutapimas. D.Safiną dabar imama lyginti su Ana Ivanovic. Kodėl?
Serbė 2007 metais laimi turnyrą Berlyne, po kelių savaičių pralaimi Justin Henin finalą Roland Garros turnyre, 2008 metais pralaimi Australian Open finalą Marijai Sharapovai..
Na ir palyginkim - D.Safina 2008 metais laimėjo turnyrą Berlyne, pralaimėjo Anai Ivanovic Roland Garros turnyro finalą, pralaimėjo kaip ir serbė šiandien Australian Open finalą.
Kagi jeigu tiketi tuo, tai Rusijos tenisininkė šiemet laimės Roland Garros. O kodėl ne, ant grunto D.Safina pernai įrodė , kad yra viena geriausių..

Laimėjusi dešimtą Didžiojo kirčio serijos turnyrą S.Williams visų laikų geriausių tenisininkių sąraše pakilo į septintą vietą. Tarp daugiausiai pergalių Didžiojo kirčio turnyruose iškovojusių tenisininkių pirmauja Margaret Court (24 trofėjai), Steffi Graf (22) ir Helen Wills Moody (19).
„Kai augau, mano idealai buvo Steffi Graf ir Martina Navratilova. Kai galvoju apie jas, man sunku įsivaizduoti save netoli jų. Tačiau žmonės kalba, kad aš to verta ir tai šaunu, – kalbėjo S.Williams. – Truputį nerimavau prieš finalą. Tuomet pasakiau sau, kad neturiu ko prarasti, net jeigu visi ir tikėjosi iš manęs tik pergalės.“


Vakar laimėjo seserys, šiandien atėjo laikas ir broliams. Amerikiečiai Mike'as ir Bobas Bryanas tapo Australian Open dvejetų čempionais.
Dvyniai varžybų finale 2:6,7:5,6:0 nugalėjo trečiają turnyro porą Maheshą Bhupathį ir Marką Knowlesą ir taip šiem atsirevanšavo už pralaimėjimą pernai Australian Open turnyro ketvirtfinalyje.
Tai buvo septintasis brolių Bryanų laimėtas ''Didžiojo kirčio'' turnyras. Amerikiečiai triskart triumfavo Australian Open turnyre (2006,2007,2008) dukart US Open (2005,2008) ir po sykį nugalėjo Wimbeldone (2006) ir Roland Garros (2003) turnyruose.
Po šios pergalės Bryanai vėl tapo stipriausia reitingo pora iš pirmos vietos išstūmę Danielio Nestoro ir Nenado Zimonjičiaus duetą, kurie Australian Open turnyre pasirodė itin nesėkmingai - pasitraukę jau antrame rate.


17 metė Ksenia Pervak įrodė, kad jaunių varžybose ji jau nelabai, ką turi veikti. Dar vienas Rusijos teniso talentas Australian Open jaunių turnyro merginų finale 6:3,6:1 sutriuškino 15-metę praeitų metų Wimbeldono čempionę Laurą Robson.
K.Pervak jau dabar WTA reitinge įsitaisiusi 154 vietoje ir jau pernai kairiarankė žaidėja žaidė penkiuose ITF turnyrų finaluose, kurių du laimėjo.
Tai ne pirmas kartas kai Australian Open jaunių varžybas laimėjo tenisininkė iš Rusijos. 2006 ir 2007 metais čia triumfavo Anastasia Pavlyuchenkova.

Turnyro dvejetų varžybas laimėjo amerikietė Christina McHale ir kroatė Ajla Tomljanovic. Varžybų finale jos 6:1,2:6,10:4 įveikė serbę Alexandrą Krunič ir lenkę Sandrą Zaniewską.


Pernai Australian Open turnyro pusfinalyje pralaimėjęs nugaletoju vėliau tapusiam Bernardui Tomičiui, šį kartą Yuki Bhambri niekam nepralaimėjo ir tapo jaunių varžybų nugalėtoju.
Smulkaus sudėjimo 16-metis indas finale per 57 minutes sutriuškino graikų kilmės Vokietijos tenisininką Alexandros- Ferdinandos Georgoudą 6:3,6:1.
Pirmoji varžybų raketė Y.Bhambri Australijoje po laimėto pernai metų pabaigoje Orange Bowl turnyro buvo akivaizdus favoritas, kadangi nedalyvavo daug stiprių zaidėjų.
Tas pats australas B.Tomic cia jau nebegynė titulo, nebuvo ir Wimbeldono bei US Open čempiono Grigoro Dimitrovo, talentingojo serbo Filipo Krajinovičiaus ir jaunių reitingo lyderio Tsung-Hua Yango.

Dvejetų varžybų nugalėtojais tapo Francis Casey Alcantara ir Cheng-Peng Hsieh. Septintoji turnyro pora finale be didesnio vargo 6:4,6:2 nugalėjo Mikhalą Biryukovą ir Yasutaką Uchiyamą.

Komentarų nėra: